Ścianę w salonie, prostopadłą do wyspy kuchennej, pokrywa w całości obszerna, pojemna biblioteczka. Ustawione na niej książki, stają się barwnym akcentem w monochromatycznym wnętrzu. Projekt: Anne Sophie Goneau. Fot. Adrien Williams.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Ścianę w salonie, prostopadłą do wyspy kuchennej, pokrywa w całości obszerna, pojemna biblioteczka. Ustawione na niej książki, stają się barwnym akcentem w monochromatycznym wnętrzu. Projekt: Anne Sophie Goneau. Fot. Adrien Williams.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
25 paź 2016 10:49

Nowoczesne wnętrze: czarno-białe mieszkanie z cegłą na ścianie

Zabawa przestrzenią i kolorystyczna konsekwencja, przełamana czerwoną cegłą na ścianie. Tak w kilku słowach można opisać to niesamowite mieszkanie.

Jednopiętrowe, przestronne mieszkanie na parterze budynku w Montrealu, powstało po gruntownej rozbiórce, podczas której odsłonięte zostały elementy i materiały konstrukcyjne, jak czerwona cegła na ścianie czy stalowy szkielet konstrukcji. To co wyłoniło się podczas prac rozbiórkowych, okazało się być punktem zaczepnym do stworzenia aranżacji nowoczesnego i oryginalnego wnętrza.

Architekt Anne Sophie Goneau stanęła przed zadaniem stworzenia aranżacji wnętrza, która wyeksponowałaby wspomniane surowe elementy, a także podzieliła lokum na strefy użytkowe, zachowując jednocześnie integralność stylistyczną i architektoniczną. 

W centrum mieszkania znalazła się kuchnia, otwierająca się na jadalnię oraz salon z obszerną biblioteczką, pokrywającą ścianę prostopadłą do wyspy kuchennej. W sąsiedztwie strefy dziennej znalazła się duża master bedroom, usytuowana za przeszkloną, transparentną szybą z widokiem na jadalnię i kuchnię. Podłogę w strefie dziennej wykończono elegancką posadzką żywiczną w jasnoszarym kolorze i matowym lakierze. Z kolei strefę prywatną wyodrębniono poprzez zastosowanie posadzki żywicznej, tym razem w śnieżnym białym kolorze i połysku. 

We wnętrzu dominuje monochromatyczna kolorystyka, oparta o biel i czerń oraz odcień jasnej szarości. Żywszym akcentem kolorystycznym jest narożnik w salonie w kolorze butelkowej zieleni. Akcentami ocieplającymi wnętrze są ceglana ściana nad blatem w kuchni i za TV w pokoju dziennym oraz drewniana ściana w strefie łazienki. Przytulność i intymność buduje także ścieżka, wyznaczana przez ledowe oświetlenie w suficie w korytarzy prowadzącym do strefy relaksu, jaką jest łazienka. 

Mieszkanie mogłoby być książkowym przykładem nowoczesnego, minimalistycznego wnętrza. Na próżno szukać w nim bogatych dekoracji, miękkich tekstyliów czy babilotów. Dominują natomiast geometryczne formy i duże połacie gładkich powierzchni - od frontów zabudowy meblowej, przez taflę jednorodnej podłogi po duże, nieoprawione lustra. 

Projekt: Anne Sophie Goneau.

Zdjęcia: Adrien Williams.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH