Połączenie szkła w formie ogromnych okien, betonu na podłogach oraz naturalnego drewna zabudowy meblowej tworzy elegancką, nowoczesną kompozycję. Projekt: Paul Bernier architecte. Fot. Adrien Williams.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Połączenie szkła w formie ogromnych okien, betonu na podłogach oraz naturalnego drewna zabudowy meblowej tworzy elegancką, nowoczesną kompozycję. Projekt: Paul Bernier architecte. Fot. Adrien Williams.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
23 marz 2017 09:32

Nowoczesne wnętrze: dom w drewnie i betonie

Duże przeszklenia, betonowe posadzki oraz dużo naturalnego drewna - tak urządzono ten oryginalny, nowoczesny dom.

Właściciele tego oryginalnego domu od kilku już lat przymierzali się do zbudowania swojego lokum. Dom stanąć miał na działce o ciekawej strukturze geometrycznej, bez naruszenia jej naturalnego kształtu.

Powstał oryginalny budynek o niebanalnym kształcie, układający się w ciekawą, oryginalną, geometryczną formę, naturalnie układającą się pod ukształtowanie terenu. Nowoczesną bryłę zamknięto w naturalny materiał, jakim jest drewno oraz okazałe, panoramiczne przeszklenia, które stają się nieodłącznym elementem aranżacji wnętrza. Otwierają je na otaczającą dom naturę i wprowadzają do środka naturalne światło. 

Wewnątrz domu dominują białe ściany, posadzki z polerowanego betonu oraz - po raz kolejny - naturalne drewno. Przestrzeń we wnętrzu organizują duże drewniane bryły, wykonane z orzecha amerykańskiego. Cała przestronna strefa dzienna jest podporządkowana ich lokalizacji. Geometryczna forma drewnianych brył nadaje im abstrakcyjny charakter, choć w rzeczywistości pełnią one funkcje praktyczne: wyspy kuchennej czy szafy na sprzęt RTV. 

Z kolei duża zabudowa drewniana przy wejściu do domu przesłania strefę prywatną, oddzielając od dziennego zgiełku sypialnie oraz klatkę schodową, prowadzącą na drugą kondygnację budynku. 

Projekt: Paul Bernier architecte, www.paulbernier.com

Zdjęcia: Adrien Williams.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH