Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Połączenie szkła w formie ogromnych okien, betonu na podłogach oraz naturalnego drewna zabudowy meblowej tworzy elegancką, nowoczesną kompozycję. Projekt: Paul Bernier architecte. Fot. Adrien Williams.

Połączenie szkła w formie ogromnych okien, betonu na podłogach oraz naturalnego drewna zabudowy meblowej tworzy elegancką, nowoczesną kompozycję. Projekt: Paul Bernier architecte. Fot. Adrien Williams.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 18 sty 2016 14:15 (aktualizacja: 21 sty 2016 09:53)

Nowoczesne wnętrze: dom w drewnie i betonie

Duże przeszklenia, betonowe posadzki oraz dużo naturalnego drewna - tak urządzono ten oryginalny, nowoczesny dom.

Właściciele tego oryginalnego domu od kilku już lat przymierzali się do zbudowania swojego lokum. Dom stanąć miał na działce o ciekawej strukturze geometrycznej, bez naruszenia jej naturalnego kształtu.

Powstał oryginalny budynek o niebanalnym kształcie, układający się w ciekawą, oryginalną, geometryczną formę, naturalnie układającą się pod ukształtowanie terenu. Nowoczesną bryłę zamknięto w naturalny materiał, jakim jest drewno oraz okazałe, panoramiczne przeszklenia, które stają się nieodłącznym elementem aranżacji wnętrza. Otwierają je na otaczającą dom naturę i wprowadzają do środka naturalne światło. 

Wewnątrz domu dominują białe ściany, posadzki z polerowanego betonu oraz - po raz kolejny - naturalne drewno. Przestrzeń we wnętrzu organizują duże drewniane bryły, wykonane z orzecha amerykańskiego. Cała przestronna strefa dzienna jest podporządkowana ich lokalizacji. Geometryczna forma drewnianych brył nadaje im abstrakcyjny charakter, choć w rzeczywistości pełnią one funkcje praktyczne: wyspy kuchennej czy szafy na sprzęt RTV. 

Z kolei duża zabudowa drewniana przy wejściu do domu przesłania strefę prywatną, oddzielając od dziennego zgiełku sypialnie oraz klatkę schodową, prowadzącą na drugą kondygnację budynku. 

Projekt: Paul Bernier architecte, www.paulbernier.com

Zdjęcia: Adrien Williams.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA