Przestronna część dzienna mieści w sobie ultra-nowoczesną kuchnię, jadalnię oraz strefę wypoczynku. Salon oddziela od kuchni niewielka półścianka działowa o asymetrycznej, geometrycznej formie. Projekt: Destilat Design Studio. Fot. Monika Nguyen.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Autor: Anna Sołomiewicz
14 lis 2016 14:27

Nowoczesne wnętrze: oryginalny apartament w Austrii

Dach starego budynku kina z 1930 roku został podniesiony, tak aby stworzyć przestrzeń na nowoczesny apartament typu penthouse. Geometryczne formy i minimalizm przenikają się tutaj z przytulnością.

Przestronny, 250-metrowy apartament w austriackim mieście Koryntia służy jako wakacyjny "domek" dla 7-osobowej, niemieckiej rodziny biznesmena. 

Sercem mieszkania jest obszerna strefa dzienna z dużym salonem i "zakamuflowaną" kuchnią - flagowym już rozwiązaniem pracowni Destilat. Fronty kuchni są wykończone niecodziennym materiałem - panelami eternitowymi. Eternit znajduje się również w na ścianach w holu, stanowiąc wspólny mianownik dla całego wnętrza. Ściany w tej przestrzeni są jednak wyjątkowe, gdyż wykończono je bielonymi płytami fasadowymi, nawiązując do powojennej architektury austriackiej.

Fronty zabudowy kuchennej również nawiązują do panoramy miasta - tym razem jego kanciastych dachów. Poszczególne płyty mają delikatnie wygięte kąty, co sprawia, że zestawione obok siebie tworzą nietuzinkowy efekt trójwymiarowej, "falującej" przestrzeni. Elementy geometryczne przewijają się w całym mieszkaniu, stanowiąc jego motyw przewodni. 

W całym wnętrzu dominują jasne kolory, z przewagą bieli i szarości, która razem z drewnem na podłodze i w formie belek stropowych nadaje minimalistycznej przestrzeni bardziej delikatny, przytulny charakter. Przytulność miejsca była z resztą dużym wyzwaniem, z którym zmierzyć musieli się architekci. Ultra-nowoczesne, duże wnętrze epatuje naturalną świeżością i subtelnym chłodem, dlatego też tak ważne były detale ocieplające. 

Projekt: Destilat Design Studio.

Zdjęcia: Monika Nguyen.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH