Pomiędzy master bedroom a przestrzenią dzienną wpasowano urokliwe patio. Komunikacja strefy dziennej z prywatną odbywa się zarówno przez wysokie, drewniane drzwi, jak i przez atrium. Projekt: i29 interior architects. Fot. Ewout Huibers.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Pomiędzy master bedroom a przestrzenią dzienną wpasowano urokliwe patio. Komunikacja strefy dziennej z prywatną odbywa się zarówno przez wysokie, drewniane drzwi, jak i przez atrium. Projekt: i29 interior architects. Fot. Ewout Huibers.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
25 lis 2014 12:30

Nowoczesny dom w garażu? To musisz zobaczyć!

Architekci z pracowni i29 interior architects przemienili garaż w nowoczesny, elegancki dom.

Przestrzeń, pełniącą niegdyś funkcję garaży, poddano gruntownej metamorfozie, której efektem jest elegancki, przestronny i nowoczesny dom. 

Wnętrze domu wypełnia światło, wpadające do środka przez duże przeszklenia zlokalizowane w dachu oraz panoramiczne okna w ścianach sąsiadujących z patio. Nieprzeszklone ściany i sufit pomalowane zostały na biało, dodatkowo odbijając światło i powiększając optycznie (i tak już duże, bo 230-metrowe) wnętrze. 

Przestrzeń w oryginalnym wydaniu

Uwagę zwraca ciekawie zorganizowana przestrzeń i geometryczne formy mebli i bryły budynku oraz elegancki umiar w zastosowanych kolorach. Duży, przestronny salon, otwiera się na jadalnię z kuchnią, które umieszczono na niewielkim podwyższeniu. Przestrzeń dzienną od prywatnej oddzielają wysokie drewniane drzwi, poprowadzone od podłogi po sam sufit, a także patio, wpasowane pomiędzy sypialnię, a salon. 

We wnętrzu królują jasne barwy. Ściany i sufit wykończono na biało, a jednorodną podłogę utrzymano w delikatnym, bladym odcieniu szarości. Wykończone jasnymi barwami powierzchnie stały się idealnym tłem, eksponującym nowoczesne meble, wykonane na wymiar. Zabudowa w kuchni oraz salonie została wykonana z dużych, dębowych płyt. Z naturalną barwą drewna efektownie kontrastują czarne akcenty - stół jadalniany, towarzyszące mu krzesła, nowoczesna wyspa w kuchni oraz półki w sąsiedztwie kominka. 

Dialog z otoczeniem

Meble wypoczynkowe w salonie dopasowano kolorystycznie do oryginalnego dywanu. Tkanina, imitująca fakturą mech, została zaprojektowana przez architektów z pracowni i29 interior architects. Ideą przyświecającą projektowi było scalenie przestrzeni dziennej wewnątrz domu, z powierzchnią patio. Obecność jasnych barw, duża ilość naturalnego światła, panoramiczne przeszklenia i wspomniany dywan, rzeczywiście czynią dom otwartym na otoczenie. 

Projekt: i29 interior architects.

Zdjęcia: Ewout Huibers. 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH