Przestrzeń otwartej strefy dziennej podzielono na dwie części za pomocą półścianki działowej, obudowanej efektownymi stalowymi panelami. Projekt: MU Architecture. Fot. Julien Perron-Gagné.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Przestrzeń otwartej strefy dziennej podzielono na dwie części za pomocą półścianki działowej, obudowanej efektownymi stalowymi panelami. Projekt: MU Architecture. Fot. Julien Perron-Gagné.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
30 lis 2015 12:36

Nowoczesny, przytulny dom. Wnętrze ocieplone drewnem

Minimalistyczny, a zarazem przytulny. Taki jest ten nowoczesny dom. Zobaczcie, jak się prezentuje.

Ten nowoczesny, a zarazem przytulny dom powstał w wyniku przebudowy starego bliźniaka. W trakcie prac renowacyjnych wykopano piwnicę i zaadaptowano na pomieszczenie użytkowe. Rozbudowano również dwie podstawowe kondygnacje, powiększając ich powierzchnię w sumie o 7 metrów kwadratowych. Od południowej, nasłonecznionej strony, dodatkowo wygospodarowano miejsce na przyjemny dzieciniec. 

Wnętrze domu jest przestronne, z otwartą strefą dzienną zlokalizowaną na parterze. Wysoka i szeroka na całą ścianę zabudowa daje ogromne możliwości przechowywania domowych sprzętów i rupieci, umożliwiając tym samym utrzymanie schludnego, minimalistycznego wystroju wnętrza. Na lewo znajduje się elegancki salon, z kolei na prawo urządzono jadalnię. Strefy te oddziela efektowny panel, wykończony stalowymi panelami. 

W głębi strefy dziennej urządzono kuchnię, za którą schowano schody, prowadzące na górną kondygnację. Efektownie wyglądające schody zdają się lewitować w powietrzu, a rozświetla je słońce, wpadające przez okno dachowe i wędrujące wzdłuż całej klatki schodowej. Na drugiej kondygnacji z kolei urządzono 3 sypialnie, w tym dużą, małżeńską oraz przestronny salon kąpielowy. Piwnica to z kolei schowki oraz bawialnia. 

Wnętrze urządzone jest w minimalistyczny, nowoczesnym stylu, z przewagą gładkich powierzchni, dużą ilością szkła i stali. Brak tutaj zbędnych elementów dekoracyjnych, tekstylia są obecne jedynie w postaci tapicerowanych mebli w salonie. Nie oznacza to jednak, że w domu jest surowo i sterylnie. Elementem ocieplającym wizualnie wnętrze jest bogato zastosowane drewno - obecne zarówno na podłodze, jak i suficie wnętrza. 

Projekt: MU Architecture. 

Zdjęcia: Julien Perron-Gagné.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH