Mieszkanie nawiązuje luźno do industrialnej stylistyki, którą budują belki konstrukcyjne i loftowe oświetlenie. Projekt: Atelier Moderno. Fot. Stéphane Groleau.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Mieszkanie nawiązuje luźno do industrialnej stylistyki, którą budują belki konstrukcyjne i loftowe oświetlenie. Projekt: Atelier Moderno. Fot. Stéphane Groleau.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
18 sty 2017 14:49

Piękne, jasne wnętrze. Tak mieszka projektant z rodziną

Niepozorny budynek z lat 50-tych XX wieku skrywa piękne, nowoczesne wnętrze. Klasyczne kolory, zaakcentowane gdzieniegdzie żywszą barwą zamknięto w proste formy i materiały najwyższej jakości.

Budynek, pełniący niegdyś rolę warsztatu zaadaptowano na piękny dom 3-osobowej rodziny. Mieszka tutaj projektant z dwoma synami, a wnętrze idealnie oddaje charakter domu trzech mężczyzn.

Po wejściu do środka wita nas okazała przestrzeń, pełna światła i jasnych kolorów. Wszystko zostało ubrane w nowoczesne formy i wysokiej klasy materiały. Wejście wita gości i domowników otwartą strefą, w obrębie której urządzono salon, gabinet w kącie, jadalnię oraz dużą, funkcjonalną kuchnię. Pomieszczenia w rzędzie za strefą dzienną wykorzystano jako część prywatną - usytuowano tam pokoje dla dwóch synów i master bedroom z bezpośrednim dostępem do wanny. Parterowy dom zyskał piękny taras na dachu, porośnięty trawą, do którego z holu prowadzą nowoczesne schody.

We wnętrzu dominują jasne kolory, z przewagą szarości i bieli. Podłogę w strefie dziennej stanowi piękna, jednorodna posadzka żywiczna utrzymana w jasnej szarości. Towarzyszy jej duża, obszerna biała wyspa z Corianu, pozwalająca na funkcjonalne korzystanie z kuchni. Sufit, na którym wyeksponowano belki stropowe pomalowano na biało, a podtrzymują go pomalowane na czarno belki konstrukcyjne. Całość nawiązuje do stylistyki industrialnej. Z białymi i jasnoszarymi powierzchniami kontrastują efektownie gdzieniegdzie czarne ściany. 

Przytulniejszy charakter wnętrzu nadają jasne, żywsze barwy w salonie, gdzie szarości ożywiono turkusami i limonkową zielenią oraz wysoka zabudowa w kuchni, wykonana w drewnianym dekorze. Unikalną atmosferę w ultra-nowoczesnym wnętrzu budują spersonalizowane elementy: meble w stylu vintage, należące niegdyś do ojca właściciela, a także zachowane z oryginalnej bryły budynku ramy stolarki otworowej.

Projekt: Atelier Moderno.

Zdjęcia: Stéphane Groleau.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH