Salon został urządzony w minimalistycznym, oszczędnym stylu. Rolę dekoracji pełnią efektowne, ażurowe abażury lamp, które dzięki swojej formie nie obciążają przestrzeni. Projekt: Ramūnas Manikas, Valdas Kontrimas. Fot. Ramūnas Manikas.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Salon został urządzony w minimalistycznym, oszczędnym stylu. Rolę dekoracji pełnią efektowne, ażurowe abażury lamp, które dzięki swojej formie nie obciążają przestrzeni. Projekt: Ramūnas Manikas, Valdas Kontrimas. Fot. Ramūnas Manikas.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
04 lut 2017 12:07

Przytulne i eleganckie wnętrze. Mieszkanie w Kaliningradzie

Na opuszczonym poddaszu budynku w Kaliningradzie urządzono stylowe wnętrze. Ubrane w szlachetne materiały i uniwersalne kolory zachwyca ponadczasową elegancją.

Opuszczone poddasze zmieniono w niezwykle elegancki penthouse, w którym zamieszkała rodzina z dziećmi. Okazała, niespełna 300-metrowa powierzchnia otrzymała reprezentacyjną, ale też przytulną szatę.

Centralnym punktem mieszkania jest otwarta strefa dzienna, w obrębie której urządzono hol, kuchnią z jadalnią oraz przestronny, duży salon. Salon znajduje się w sercu mieszkania, niejako spajając poszczególne funkcje. Wzdłuż jego środka, można poprowadzić linię dzielącą poddasze na dwie części.

Strefa dzienna to kuchnia i sąsiadujące z nią pomieszczenia gospodarcze i łazienka dla gości. W części prywatnej zlokalizowano sypialnie i łazienki dla domowników. W tej strefie Pan i Pani domu mają swoją prywatną przestrzeń, azyl do relaksu, w którym znalazła się duża sypialnia małżeńska z bezpośrednim dostępem do łazienki dla dorosłych. Z sypialnią rodziców sąsiaduje pokój dla dwójki dzieci, położony także w bliskim sąsiedztwie drugiej łazienki.

Pomieszczeniom nadano luksusowy charakter. Atmosferę elegancji we wnętrzu buduje kombinacja kontrastujących barw i naturalnych materiałów. Wzrok przykuwają szczególnie ciemnobrązowe filary i belki stropowe wyeksponowane na tle białych ścian i sufitu. Podłogi wykończono pięknym, naturalnym drewnem w kolorze apetycznej czekolady. Panele ścienne oraz drzwi pokryto naturalnym fornirem, a wspomniane elementy konstrukcji budynku jak kolumny i belki stropowe, wykonano z ciemnego, klejonego drewna.

W przestrzeni kuchni i jadalni, dominują jasne tonacje. Białe meble kuchenne delikatnie odcinają się od tła, wyłożonego płytkami imitującymi kamień. Blat dużego stołu jadalnianego to już jednak nie imitacja, a prawdziwy, szlachetny materiał. Naturalne wykończenie mają także meble wypoczynkowe w salonie - wykonane z czarnej skóry korespondują i kontrastują z jasną skórą krzeseł w jadalni.

W mieszkaniu panuje elegancka, ale jednocześnie bardzo przytulna atmosfera. Chłód monochromatycznych połączeń, przełamuje bogato użyte drewno oraz tapicerowane meble.

Projekt: Ramūnas Manikas, Valdas Kontrimas.

Zdjęcia: Ramūnas Manikas.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH