Duży, jasny salon z wysokim sufitem imponuje przestrzenią i wysmakowaną elegancją. Elementem dodającym wnętrzu charakteru jest wysoka ściana, wykończona betonowymi płytami, własnoręcznie wykonanymi przez właściciela domu. Fot. Łukasz Kozyra.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Duży, jasny salon z wysokim sufitem imponuje przestrzenią i wysmakowaną elegancją. Elementem dodającym wnętrzu charakteru jest wysoka ściana, wykończona betonowymi płytami, własnoręcznie wykonanymi przez właściciela domu. Fot. Łukasz Kozyra.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
26 paź 2016 14:23

Sposób na nowoczesne, otwarte wnętrze

Stonowane szarości, kontrastujące biele i czernie, styl minimalistyczny z designerskimi akcentami i szczyptą domowej przytulności. Tak w skrócie można opisać wnętrze tego domu.

Ta ponad 300 metrowa rezydencja okazała się być nie lada przedsięwzięciem. Budowa i aranżacja wnętrza trwały bagatela 2 lata! Efekt jednak okazał się bardziej niż satysfakcjonujący.

Przyszli domownicy otrzymali wnętrze eleganckie, odpowiadające ich życzeniom, ale też zgodne z preferencjami samej architekt, która najlepiej czuje się w stylistyce minimalistycznej.

Funkcjonalność ponad wszystko

Strefy domu podzielono zgodnie z ich przeznaczeniem. W prawej części budynku zlokalizowano pomieszczenia gospodarcze i garaż, po lewej stronie znajdują się pomieszczenia prywatne i rekreacyjne. Na parterze prawego skrzydła znajdziemy sypialnię, łazienkę, toaletę i domową saunę. Z kolei na poddaszu zlokalizowano pokój ze stołem do billarda, domowe kino, garderobę i kolejną łazienkę.

Wysoki na dwie kondygnacje salon nie został przypisany do żadnego ze skrzydeł domu. Wyznaczono dla niego miejsce centralne, w samym sercu rezydencji, pomiędzy lewym, a prawym modułem budynku.

Z pomocą domowników

Właściciele aktywnie współpracowali przy tworzeniu koncepcji wnętrza oraz jego późniejszemu wykańczaniu. Pan domu własnoręcznie przygotował betonowe płyty, które zdobią wysoką ścianę salonu. Również domownicy wyszli z pomysłem połączenia wszystkich pomieszczeń mokrych w wydzieloną okrągłą przestrzeń.

Realizacji projektu wnętrza partnerowała sieć salonów wnętrzarskich Dekorian, która dostarczyła do rezydencji stylowe wykładziny do przytulnej strefy sypialni oraz wysokiej klasy farby ceramiczne, którymi pokryto ściany.

Minimalistycznie z akcentami

Choć wnętrze utrzymano w minimalistycznej stylistyce, tu i ówdzie dostrzeżemy cieplejsze akcenty. Designerska huśtawka czy lampa w salonie nadają pomieszczeniom fantazji, jednak to drewniane detale w postaci ram okiennych, zamknięty w obudowie gipsowej kominek oraz przytulne tekstylia wprowadzają do wnętrz prawdziwie domowy klimat.

Projekt: Marta Pala-Szczerbak, Pracownia MINIMOO.

Zdjęcia: Łukasz Kozyra.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH