Ściany w salonie wykończono ręcznie wyrabianą cegłą i betonowymi płytami. Gra dwóch surowych, industrialnych materiałów nadaje pokojowi dziennemu loftowy klimat. Fot. RED Real Estate Development.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Ściany w salonie wykończono ręcznie wyrabianą cegłą i betonowymi płytami. Gra dwóch surowych, industrialnych materiałów nadaje pokojowi dziennemu loftowy klimat. Fot. RED Real Estate Development.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
16 marz 2015 09:55

Szare wnętrze ocieplone cegłą. Nowoczesne mieszkanie we Wrocławiu

Wśród zabytkowych kamienic Przedmieścia Osławskiego we Wrocławiu, powstaje niezwykłe osiedle z mieszkaniami w stylu loft.

Nowa Papiernia to mini osiedle we Wrocławiu, zlokalizowane w dzielnicy Przedmieście Osławskie. Za bazę do stworzenia tej inwestycji posłużyły dwa budynki starej fabryki papieru, pochodzące z końca XIX wieku. Przedwojenne, poprzemysłowe bryły stały się inspiracją i punktem zaczepienia do stylistyki mieszkań Nowej Papierni. We wnętrzach odnajdziemy inspiracje stylem loft, z dużym naciskiem na nowoczesne rozwiązania. 

Oprócz dwóch pofabrycznych budynków, na osiedlu wybudowano także od podstaw jeden dodatkowy budynek, któremu nadano nazwę New Line. Mimo, iż powstały we współczesnych czasach, stylistyką również nawiązuje do starych, przemysłowych form. To właśnie tutaj znajduje się mieszkanie pokazowe, w którym osoby zainteresowane zakupem lokum w Nowej Papierni, mogą zobaczyć, jak będą wyglądać pozostałe wnętrza. 

A jest na co patrzeć! Mieszkanie urządzono w nowoczesnym stylu minimalistycznym, z dominacją najmodniejszej barwy dwóch ostatnich sezonów. Szarość jest niemal wszechobecna, choć towarzyszy jej również złamana biel. Ściany wykończono betonem dekoracyjnym, budującym we wnętrzu surowy, industrialny klimat. Poszczególne pomieszczenia dzielą z kolei szklane drzwi o matowej powierzchni, również idealnie wpisujące się w industrialny klimat wnętrza. W charakter loftowego wnętrza wpisuje się także wysoki sufit. 

Chłodną aranżację mieszkania ociepla ręcznie robiona, naturalna cegła, którą wykończono fragmenty ścian w salonie. Przytulność buduje również drewniana podłoga w jasnym odcieniu drewna oraz drewniany dekor mebli kuchennych. Sama kuchnia została usytuowana w oryginalnym miejscu - znajduje się ona w centrum mieszkania, wokół którego zaplanowano pozostałe funkcje. 

Oszczędność dekoracyjna i stonowane kolory nadają mieszkaniu elegancki wyraz, a beton i cegła na ścianach nadają wnętrzom przemysłowy charakter. 

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Berra, 2015-04-14 17:57:26

    Jak zwykle tam gdzie rządzi cegła wnętrze zupełnie inaczej wygląda. Piękne. Po prostu super. Oby jak najwięcej takich inspiracji.

POLECAMY W SERWISACH