Dzięki nietypowej konstrukcji dom i ogród są ze sobą stopione w całość.  Fot. Nacasa & Partners Makoto Yasuda.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Dzięki nietypowej konstrukcji dom i ogród są ze sobą stopione w całość. Fot. Nacasa & Partners Makoto Yasuda.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
05 maj 2014 08:27

W japońskim stylu: zielony dom w środku miasta

Ten niezwykły dom w japońskim mieście Fujijeda to eksperyment studia projektowego mA-style architects. Eksperyment, który udowadnia, że można żyć w wielkiej metropolii, a jednocześnie blisko natury.

Choć budynek zaprojektowany przez Atsushi i Mayumi Kawamoto dalece odbiega od standardowego wyobrażenia domu, wnętrze jest wygodne i funkcjonalne. Architektom zależało, aby budynek, choć położony w gęsto zaludnionej dzielnicy, zapewniał bliskość natury, a jednocześnie pozwalał się nią cieszyć z dala od spojrzeń sąsiadów. 

Rozwiązaniem okazał się swego rodzaju "wewnętrzny ogród" umieszczony jednak bardzo nietypowo w formie pasa okalającego poszczególne pomieszczenia. Aby przestrzeń miejskiego, choć własnego, ogrodu, odgrodzić do ulicznego zgiełku, zdecydowano się fizyczne odseparowanie go za pomocą ścianek - podniesione nad powierzchnię ulicy dają niezbędną intymność, a jednocześnie zapewniają dużo naturalnego, dziennego światła.

Niezwykły pomysł zaowocował prywatnym, domowym ogrodem w samym środku miasta. Ogrodem, który śmiało wkracza do domu, stając się jego integralną częścią. Samo wnętrze nawiązuje do oszczędnej japońskiej stylistyki - dużo tu bieli, naturalnego drewna, niewiele mebli i innych elementów wyposażenia - minimalizm w iście japońskim stylu.

Fot. Nacasa & Partners Makoto Yasuda.
Źródło zdjęć: mA-style architects.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH