Wystrój wnętrza powstał z inspiracji stylem nowojorskiego West Village i Green Point. Projekt: Crosby Studios. Fot. Evgeny Evgrafov.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Wystrój wnętrza powstał z inspiracji stylem nowojorskiego West Village i Green Point. Projekt: Crosby Studios. Fot. Evgeny Evgrafov.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
24 lis 2016 14:31

Wnętrze w stylu loft. Zobacz mieszkanie w Moskwie

Apartament zlokalizowany w budynku z 1900 roku urządzono w stylu nowojorskich mieszkań z lat 80. Królują tutaj biel, czerń i beton.

Gusta właścicieli tego mieszkania, położonego w wiekowym budynku blisko centrum Moskwy i architektów z rosyjskiej pracowni Crosby Studio, okazały się być takie same. Owocem ich współpracy jest to industrialne mieszkanie, którego wystrój powstał z inspiracji rzeźbami Donalda Judda, architekturą Konstantina Melnikova oraz atmosferą takich miejsc, jak Green Point i West Village. 

Lokal przeszedł gruntowny remont - usunięto między innymi wszystkie ścianki działowe. Pomieszczenia takie, jak sypialnia i gabinet zostały przesunięte wgłąb pomieszczenia, podczas gdy strefa dzienna urządzona została wzdłuż ściany fasadowej, z trzema funkcjami, zlokalizowanymi w prostej linii: kuchnią, jadalnią oraz kącikiem wypoczynkowym, gdzie domownicy mogą spocząć na hamaku lub pooglądać TV, schowane w szafie. 

Aby uniknąć wrażenia, że aneks kuchenny znajduje się w jadalni, górne szafki wykończono w bieli, harmonizującej z kolorem ścian, co sprawia, że zabudowa zlewa się wizualnie z resztą pomieszczenia i "znika". W ciekawym miejscu usytuowano sypialnię, do której wejście schowano za zabudową meblową, sąsiadującą z drzwiami wejściowymi do mieszkania. 

Wnętrze jest monochromatyczne, z przewagą bieli, czerni i betonowej szarości. Nad pomieszczeniami góruje betonowy sufit. Jest to efekt zerwania oryginalnego sufit, które miało otworzyć pomieszczenie, dodając mu kilku cm wysokości. Ponieważ jednak surowa powierzchnia przypadła do gustu zarówno architektom, jak i właścicielom, zdecydowano się pozostawić ją w takiej formie. 

Ukoronowaniem tego oryginalnego mieszkania są meble i dodatki - część z nich to autorskie wyroby Crosby Studios, inne - wyszukane w sklepie z vintage'owym wyposażeniem.

Projekt: arch. Harry Nuriev, arch. Dmitry Vorontsov, arch. Olga Boris /Crosby Studios.

Zdjęcia: Evgeny Evgrafov.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH