Apartament w Sea Towers. Projekt: Paulina Kasprowicz. Fot. Chapel Parket

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Apartament w Sea Towers. Projekt: Paulina Kasprowicz. Fot. Chapel Parket
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
10 cze 2017 11:18

Apartament z widokiem na Bałtyk - zobacz go koniecznie!

Widok morza z dwunastego piętra jest niezwykle imponujący i nie można z nim rywalizować, więc stworzyłam wnętrze, które nie odwraca od niego uwagi - mówi architekt wnętrz Paulina Kasprowicz z Pracowni Architektury meinDESIGN.

Jego główną atrakcją jest panorama Zatoki Gdańskiej i Skweru Kościuszki. Apartament mieści się w Gdyni, zaledwie 12 metrów od linii brzegowej. Widok morza z dwunastego piętra jest niezwykle imponujący i nie można z nim rywalizować, więc stworzyłam wnętrze, które nie odwraca od niego uwagi - mówi architekt wnętrz Paulina Kasprowicz z Pracowni Architektury meinDESIGN. Zapraszamy do wizyty w tym niezwykłym, minimalistycznym mieszkaniu!

Apartament z widokiem na Bałtyk

Po przekroczeniu progu mieszkania, duże wrażenie wywarło na mnie światło zalewające salon oraz panorama Bałtyku aż po sam horyzont: dzięki rzędowi przeszkleń od strony morza, jego błękit wnikał do środka, stanowiąc główną atrakcję apartamentu. W tym momencie uzmysłowiłam sobie, że przyszłe rozwiązania projektowe dyktować musi otoczenie oraz żywy obraz zza okien. Ta idea stała się wkrótce moją myślą przewodnią - tak architekt wnętrz Paulina Kasprowicz wspomina pierwszą wizytę w mieszkaniu znajdującym się w budynku Sea Towers w Gdyni.

Zobacz również: Mały dom parterowy. Tak możesz urządzić 86 metrów

Od początku moim zamiarem nie było konkurowanie z pejzażem malującym się za oknami, lecz podkreślenie go lub wręcz stworzenie dla niego oprawy - dodaje właścicielka pracowni meinDESIGN.

Funkcjonalny i wygodny

Apartament ma powierzchnię 84 metrów kwadratowych. Rozkład pomieszczeń wyraźnie wyodrębnienia strefę dzienną od nocnej. Salon z dużymi przeszkleniami jest połączony z aneksem kuchennym oraz wyjściem na loggię, z której bezpośrednio można podziwiać Zatokę Gdańską oraz Skwer Kościuszki. Korytarz prowadzi natomiast do zacisznej strefy nocnej z dwiema sypialni, zaś na jego końcu mieści się przeszklona sauna stworzona na życzenie inwestora. Całość dopełniają łazienka i osobna toaleta.

Niezwykle atrakcyjny widok stanowił inspirację, ale był także wyzwaniem. W tym przypadku kluczową kwestią było umiejętne dobranie materiałów i elementów wyposażenia w taki sposób, aby korelowały z otoczeniem budynku. Wnętrze musiało cechować się lekkością i minimalizmem.

Lampy w salonie imitujące mewy, czy atramentowo-niebieska sofa narożna, która świetnie akcentuje kąt wypoczynkowy napędzały kolejne pomysły na wnętrze. Ostatecznie zdecydowaliśmy z inwestorem, iż głównym materiałem wykończeniowym będzie drewno, które przełamywałam kolejnymi elementami; jak kontrastujące białe stoliki kawowe. Biel, intensywny błękit oraz piaskowe i ciemne wybarwienie drewna powtarza się w całym mieszkaniu - opisuje Paulina Kasprowicz.

W sypialni zamontowane zostały dębowe deski z serii Chapel Parket, z kolei tło dla przestronnego salonu tworzą postarzane deski Chapel Cathedral, również wykonane z drewna dębowego. 

Widok na morze

Sea Towers to najwyższa, a jednocześnie najbardziej luksusowa inwestycja mieszkaniowa w północnej części Polski. Apartamentowiec tworzą dwie połączone ze sobą wieże o wysokości 29 i 38 kondygnacji. Budynek ma interesującą bryłę, w jej następstwie niektóre ściany opisywanego apartamentu znajdują się pod kątem ostrym. Ich zagospodarowanie było jednym z wyzwań towarzyszących projektowaniu wnętrza.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH