Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W małym mieszkaniu udało się urządzić aneks kuchenny, łazienkę, strefę spania, a także kącik do pracy, który można szybko przemienić w jadalnię i miejsce dla relaksu. W ten sposób stworzono funkcjonalne wnętrze. Projekt: Szymon Hanczar. Fot. Jędrzej Stelmaszek.

W małym mieszkaniu udało się urządzić aneks kuchenny, łazienkę, strefę spania, a także kącik do pracy, który można szybko przemienić w jadalnię i miejsce dla relaksu. W ten sposób stworzono funkcjonalne wnętrze. Projekt: Szymon Hanczar. Fot. Jędrzej Stelmaszek.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 07 paź 2016 10:12

Bardzo małe, 13-metrowe mieszkanie

Projektant Szymon Hanczar przez lata mieszkał w 13-metrowym mieszkanku. Wnętrze było przy tym estetyczne i funkcjonalne - Szymon sam je bowiem zaprojektował.

Nie chciałem dużego mieszkania, które będzie angażowało mnóstwo czasu, aby o nie zadbać. - takimi słowami Szymon motywuje swoją decyzję o zamieszkaniu w tak niewielkiej przestrzeni. Szybko jednak dodaje: nie miałem również zamiaru rezygnować z komfortu i funkcjonalności. 

Projektant poradził sobie znakomicie z wyzwaniem, jakim było urządzenie komfortowego lokum na tak ograniczonej powierzchni! Na 13-metrach kwadratowych udało mu się bowiem urządzić niewielki aneks kuchenny, strefę spania, łazienkę, miejsce do pracy, kącik wypoczynkowy oraz jadalnię dla dwóch osób.

Mała kuchnia została wpasowana we wnękę pod antresolą. Na niej z kolei urządzono strefę spania, co pozwoliło na wygospodarowanie małej sypialni, która nie skradła ani metra oryginalnej powierzchni użytkowej. W przestrzeń pod antresolą wpisano również małą łazienkę, zamkniętą w kubiku oraz niewielką szafę na ubrania i miejsce na pralkę. 

Dzięki tak kompaktowemu rozplanowaniu czterech funkcji, pozostało jeszcze sporo miejsca na wstawienie do wnętrza, całkiem pojemnej komody, stolika, przy którym można zjeść szybkie śniadanie oraz przestrzeni relaksu. Ta przyjęła nietradycyjną formę hamaka zawieszonego przy oknie. Wolną ścianę nad komodą wykorzystano na zainstalowanie uchwytów na rower. 

W ten sposób powstało funkcjonalne wnętrze dla singla, łączące w sobie wszystkie niezbędne funkcje dla młodej, dynamicznej osoby. Mieszkanie jest jednak nie tylko praktyczne, ale i ładne. Stawiając na jasne kolory, projektant uniknął wrażenia ciasnoty, a połączenie bieli z jasnym wybarwieniem drewna nadaje wnętrzu przytulny, domowy charakter. 

Projekt: Szymon Hanczar / hanczar.com
Zdjęcia: Jędrzej Stelmaszek / grappastudio.pl

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA