Sercem mieszkania jest otwarta strefa dzienna z aneksem kuchennym wpasowanym w niewielki wykusz, salonem i usytuowaną pomiędzy nimi jadalnią. Projekt: Studio Raanan Stern. Fot. Gidon Levin.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Sercem mieszkania jest otwarta strefa dzienna z aneksem kuchennym wpasowanym w niewielki wykusz, salonem i usytuowaną pomiędzy nimi jadalnią. Projekt: Studio Raanan Stern. Fot. Gidon Levin.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
29 paź 2016 10:30

Bardzo małe mieszkanie: tak urządzisz 35 metrów

Bardzo małe, 35-metrowe mieszkanie optycznie powiększają jasne kolory i połączenie aneksu kuchennego z salonem i jadalnią.

Niewielkie mieszkanie zaprojektowane zostało dla właścicielki, która chciała wnętrza, w którym mogłabym odpocząć na zasłużonej emeryturze. Mały metraż - zaledwie 35 metrów kwadratowych - okazał się wystarczający dla mieszkającej w pojedynkę Pani domu, a jasne kolory i rozwiązania zaproponowane przez architekta sprawiły, że mieszkanie jest funkcjonalne i wydaje się być znacznie większe.

Oryginalny plan mieszkania przewidywał aneks kuchenny w kształcie litery L, wpasowany w róg strefy dziennej, wsparty o ścianę sąsiadującą z łazienką. Jednocześnie bryła budynku przewidywała wykusz po przeciwległej stronie pomieszczenia, która aż prosiła się o jej wykorzystanie. Logicznym następstwem jej obecności okazało się wykorzystanie właśnie tej przestrzeni na kuchnię, która teraz jest pięknie rozświetlona ze wszystkich stron naturalnym światłem.

Wnękę delikatnie zabudowano z jednej strony, tak aby w powstało miejsce na lodówkę, a półsciankę działową wsparto praktyczną szafką z licznymi półkami. Tutaj Pani domu przechowuje książki, dekoracje, a także kwiaty. Z kolei w miejscu, gdzie wcześniej miał być aneks kuchenny zrealizowano praktyczną zabudowę, oferującą dużo miejsca do przechowywania, tak ważnego w małych wnętrzach.

Otwarta strefa dzienna objęła w efekcie aneks w wykuszu, salon oraz niewielką jadalnię, zaznaczającą umowną granicę pomiędzy kuchnią i salonem. Przestrzeń wykończono w jasnych kolorach, optycznie powiększających małe mieszkanie. Tę samą funkcję pełni również duże lustro witające od progu domowniczkę i gości. 

Oprócz otwartej strefy dziennej, w mieszkaniu urządzono również przytulną sypialnię oraz elegancką łazienkę. Ta pierwsza wykończona została w relaksujących delikatnych odcieniach beżu, łazienka z kolei to połączenie bieli i przybrudzonego błękitu oraz ciemnego brązu w postaci stylizowanych eleganckich mebli. 

Projekt: arch. Raanan Stern, arch. Shany Tal/Studio Raanan Stern.

Zdjęcia: Gidon Levin.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH