Sypialnia znajduje się na niewielkiej antresoli, do której prowadzi drabinka, mogąca w ciągu dnia posłużyć np. za wieszak. Projekt i zdjęcia: Alek Lisefski.

Zobacz galerię [21 zdjęć]

Sypialnia znajduje się na niewielkiej antresoli, do której prowadzi drabinka, mogąca w ciągu dnia posłużyć np. za wieszak. Projekt i zdjęcia: Alek Lisefski.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
29 maj 2015 15:15

Bardzo mały dom. Tak można mieszkać na 22 metrach

Czy dwie osoby i pies może wygodnie mieszkać na 22-metrach? Zobaczcie niewielki domek w Kalifornii, który udowadnia, że jak najbardziej!

Właściciel i jednocześnie projektant tego domu, Alek Lisefski, powodowany chęcią uniknięcia płacenia wysokiego czynszu za wynajęcie mieszkania, wpadł na dość oryginalny pomysł. Wybudował niewielki domek o powierzchni 22-metrów i zamieszkał w nim ze swoją dziewczyną i psem. Dom został wybudowany w oparciu o przyczepę kempingową, dzięki czemu jest mobilny oraz nie podlega prawu budowlanemu (jedynie przepisom transportowym). 

Czy jednak można mieszkać wygodnie i czuć się komfortowo na tak niewielkiej przestrzeni? Aby zapobiec uczuciu klaustrofobii, dom został wyposażony w dziesięć sporych rozmiarów okien, skierowanych na południe. Dzięki temu do wnętrz wpada dużo światła, dodatkowo odbijającego się od pomalowanych na biało ścian.

Przestrzeń zapewniają również liczne schowki, sprytnie ukryte na przykład pod sofą. We wnętrzu dużo jest także składanych powierzchni, dzięki czemu można je zlicować ze ścianą i rozłożyć dopiero wtedy, gdy są potrzebne. Poza tym, malutkie lokum wyposażone jest we wszystkie niezbędne do codziennego funkcjonowania elementy: ma kuchnię, łazienkę, bieżącą wodę i gaz.

Mimo, iż domek jest bardzo mały, Alek chciał nadać mu nowoczesny charakter. Postanowił wykończyć elewacje dwoma materiałami - drewnianą deską i panelami z blachy, dzięki czemu całość nabrała bardziej modernistycznego charakteru, potęgowanego przez duże okna. 

Projekt i zdjęcia: Alek Lisefski, tiny-project.com

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Rika, 2015-06-01 12:31:50

    Ekstra. Można? Można!Wygląda to świetnie po prostu. Ale mnie ostatnio zachwycił beton architektoniczny VHCT.PL i myślę, że to jest nietypowy element dekoracyjny, który zechcę wykorzystać w moim mieszkaniu :) Jestem przed remontem i nie mogę się już doczekać na te zmiany.

POLECAMY W SERWISACH