Przestrzeń dobrze zorganizowana. Wyraźnie zdefiniowane strefy, bez radykalnych podziałów. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Przestrzeń dobrze zorganizowana. Wyraźnie zdefiniowane strefy, bez radykalnych podziałów. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
04 lut 2014 05:06

Beże i brązy. Ulubione kolory Polaków

W zaprojektowanym przez arch. Piotra Stanisza wnętrzu jest to, co lubimy najbardziej - stonowane kolory z ciepłej palety beży i brązów, naturalne materiały i przytulny, rodzinny charakter.

Zamiłowanie do barokowego przepychu, kwiecistych wzorów oraz metalicznego połysku w tym domu przybrało niezwykle subtelne oblicze. Jakby za sprawą baśniowej wróżki, która dotykając różdżką wybranych przedmiotów zamieniła je... w srebro.

A uczyniła to, trzeba przyznać, z wyczuciem i umiarem. Muśnięte srebrem wnętrze zyskało elegancki, luksusowy charakter, zachowując przy tym lekkość i nowoczesny styl. Salon imponuje przestrzenią oraz dużą ilością świata, co jest rezultatem zmian w pierwotnym projekcie budowlanym oraz rozbudowy domu.

- Ostateczny wygląd wnętrza jest wypadkową projektu budowlanego - mówi arch. Piotr Stanisz, autor projektu. Po dokonaniu pewnych zmian, głównie na parterze, udało się otworzyć przestrzeń, czego efektem jest duży i wygodny salon z antresolą.

Rodzinne kolory

Rozbudowa domu to doskonały pretekst do odnowienia wnętrza i zmiany jego charakteru. To także idealna okazja, aby w domu znalazło się to, za czym do tej pory tęskniliśmy: więcej przestrzeni dla domowników i przedmiotów, którymi lubią się otaczać (liczne pamiątki z podróży), ulubione kolory i dodatki oraz dekoracje i desenie, które w pełni odzwierciedlają nasze gusta i upodobania.

W wypadku tego wnętrza, ulubione przez panią domu barokowe motywy roślinne oraz dekoracje z metalicznym połyskiem stały się kanwą projektu.

Beże na ścianach, gres na podłodze

Pogodny, rodziny nastrój, jaki panuje na parterze to efekt zastosowania ciepłych barw z jasnej palety. Łagodne beże na ścianach i pod postacią płytek gresowych na podłodze stanowią tło dla fornirowanych mebli w ciepłych, miodowych odcieniach w jadalni i salonie oraz kuszących kolorem toffi skórzanych foteli oraz sofy.

Salon jest doskonałym przykładem na to, że elegancja nie musi być wyniosła, a ciepłą, familijną atmosferę można wykreować także we wnętrzu ze wszech miar reprezentacyjnym. Udało się to dzięki trafnemu połączeniu szlachetnych materiałów oraz łagodnych barw i wyjątkowych faktur.

Parkiet z drewna egzotycznego

Podłogę z gresu uzupełnia fragment parkietu z drewna egzotycznego merbau, dwustronny kominek obudowany został beżowym trawertynem, którego żywicowana powierzchnia daje efekt trójwymiarowości, a umieszczona pośrodku ścianka działowa wykończona została tynkiem typu trawertyn, w nieco ciemniejszym odcieniu beżu.

Na każdym kroku odnajdujemy dyskretnie rozmieszczone srebrne ozdoby i dodatki, które delikatnie, zaledwie o kilka stopni „chłodzą” wnętrze, podnosząc za to wyraźnie słupki na skali elegancji. Jeżeli odwiedzający toaletę gościnną będą zaskoczeni stylem wnętrza, to znaczy, że udało się uzyskać zamierzony przez projektanta i inwestorów efekt.

Mocny akcent

Toaleta wyróżnia się na tle pozostałych pomieszczeń. Agresywna w tym przypadku czerń i czerwone dodatki stanowią mocny akcent. Piętro domu stanowi stylistyczną kontynuację parteru, ale tutaj, gdzie przebywają wyłącznie domownicy, indywidualne akcenty zostały nieco mocniej położone.

Sypialnia zyskała buduarowy charakter za sprawą wrzosowej tapety z roślinnym wzorem w srebrnym kolorze oraz subtelnej, białej toaletki. W łazience można odnaleźć elementy stylu glamour. Obszerną wannę, wokół której zaplanowano miejsce na świece i kąpielowe akcesoria łatwo zamienić na domowy kącik spa, zwłaszcza pod osłoną wieczornego nieba, które można podejrzeć przez... okno dachowe.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • furnite-pl, 2012-04-11 15:37:39

    extra! bezpretensjonalne wnętrza!!

POLECAMY W SERWISACH