Kanapy i stoliki Natuzzi, skórzana lampa firmy Axo, stojąca lampa Diesel by Foscarini, zasłony wykonane z z grubej satyny, rolety rzymskie z delikatnego, białego batystu (wyk. Studio Monada). Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [34 zdjęć]

Kanapy i stoliki Natuzzi, skórzana lampa firmy Axo, stojąca lampa Diesel by Foscarini, zasłony wykonane z z grubej satyny, rolety rzymskie z delikatnego, białego batystu (wyk. Studio Monada). Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
20 sty 2017 14:41

Beże i szarości: przepis na eleganckie wnętrze

Dom położony na peryferiach Warszawy, otoczony naturalnym krajobrazem zamieszkuje rodzina – małżeństwo z dwójką dzieci w wieku 8 i 16 lat.

Inwestorzy cenią sobie nietuzinkowe i oryginalne rozwiązania, dlatego dbałość o szczegóły stała się priorytetem w trakcie tworzenia projektu.

Poprzedni dom urządzony był w stylu klasycznym, dlatego właściciele początkowo i nową nieruchomość widzieli w takim klimacie. Jednak dzięki doświadczeniu i sugestiom projektantki by urządzić go bardziej nowocześnie, postanowili jej zaufać i dać tzw. „wolną rękę” w tworzeniu wizji aranżacji wnętrz.

Neutralne kolory: trudna aranżacja

To jest właściwie wymarzona sytuacja dla projektanta, kiedy klient się nie wtrąca. Jednocześnie odczuwałam jednak dużą presję, ponieważ nie chciałam inwestorów zrazić do nowoczesności. Umiarkowane w stylistyce wnętrza są trudne do zaprojektowania, gdyż grozi im nijakość i nuda, przed czym starałam się bronić - opowiada Katarzyna Koszałka.

Przy realizacji projektu pracowało wielu zdolnych ludzi. Wszystkie meble, zabudowy oraz stolarka drzwiowa powstały w ścisłej współpracy z zaprzyjaźnionymi od lat firmami stolarskimi. Starannie dobrane materiały, postawienie na jakość i niepowtarzalny design sprawiły, że meble nie tylko pełnią swe funkcjonalne zadania, ale są prawdziwą wizytówką i dekoracją przestrzeni mieszkalnej.

Nawet klamki są starannie dobranym detalem. Aby nadać artystycznego klimatu, zdecydowano się na wzbogacenie ścian zdjęciami fotografika Leszka Boruca, z którym Katarzyna Koszałka współpracuje od wielu lat. Prace powstały na bazie zdjęć artysty i zdobią ściany korytarza, pokoi, a nawet garażu właścicieli. Dodatkowo na ścianach pojawiły się abstrakcyjne prace młodego malarza, zamówione przez projektantkę specjalnie do tej inwestycji. Podświetlają je lampy zawieszone na czarnych oplotach.

Kręcone schody ze stali, szkła i drewna

W domu zamontowano kręcone schody wykonane ze stali, szkła oraz drzewa orzechowego. Nie zajmują zbyt wiele cennej przestrzeni komunikacyjnej, gdyż rozwiązania konstrukcyjne nie pozwoliły na powiększenie otworu przeznaczonego na schody. Jednak dom udało zorganizować się tak, by główne pomieszczenia znajdowały się na parterze i nie trzeba było często korzystać z pokoi zajmujących poddasze budynku.

Ogromny nacisk położono na elementy dekoracyjne i wyposażenie wnętrz. Każda oświetleniowa oprawa była starannie dobierana spośród nowości ofert firm oświetleniowych. W wyborze i konfiguracji elementów całej instalacji elektrycznej, w tym klawiatury alarmowej, domofonów, kontaktów czy przełączników pomogła firma Chata Stylu. Mimo bardzo designerskich akcentów, całość wydaje się być ponadczasowa i nie powinna znudzić się domownikom przez wiele lat.

Tekst: Justyna Majkowska

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH