Strefa dzienna daje poczucie dużej swobody. Jest nie tylko jasna, ale i bardzo przestronna. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Strefa dzienna daje poczucie dużej swobody. Jest nie tylko jasna, ale i bardzo przestronna. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
21 cze 2013 10:44

Biała kuchnia z połyskiem i białe meble. Pomysł na nowoczesne mieszkanie

Była już kanapa, kilka mebli i jeszcze trochę dodatków. Wszystkie w komplecie, nad polskie morze razem z właścicielką, przyjechały aż ze Słowenii. Stały się one bazą pod całościowy projekt wnętrza, wyznaczając kierunek jego dalszej aranżacji

Nowocześnie podkreślone wnętrze jest jasne, czyste i klarowane. Praktycznie całkowicie pozbawione zostało mebli. Zastąpiły je ogromne, pojemne szafy ukryte w ścianach, które świetnie spełniają funkcję garderoby.

Biel, biel, biel

Wrażenie przestronności i otwartości potęguje również biel, będąca kolorem bazowym dla wszystkiego, co pojawia się we wnętrzu. Wnosi przy tym powiew świeżości i sprawia, że elementy z palety intensywnych barw, zastosowanych głównie w części dziennej, jeszcze bardziej wybijają się na tle całości. W salonie jest to duża, narożna kanapa w kolorze bordowym, zachęcająca do błogiego leniuchowania. W kuchni zaś mocny, ale jakże apetyczny fiolet, który wybrała inwestorka.

Bo kuchnia w fiolecie i to dokładnie w intensywnym odcieniu bakłażanu, to było jedno z życzeń pani domu.

Chciałam, aby kuchnia się właścicielce szybko nie znudziła. Stąd pomysł użycia większej ilości bieli, a zadziałanie fioletem jedynie w części, gdzie znajduje się lodówka i jako detal pomiędzy szafkami – wyjaśnia arch. Ania Sokołowska.

Obie barwy, dzięki swojej sile i połączeniu z drewnianą podłogą oraz tkaninami sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne i przyjazne. Znika gdzieś sterylność bieli, a pozostaje jedynie jej lekki, świeży powiew.

Z błyskiem

Elementem łączącym wnętrze w spójną stylistycznie całość jest także lakierowany MDF, z którego wykonane są wszystkie szafy, szafki oraz zabudowa kuchenna. Jego błyszcząca powierzchnia pięknie odbija i rozprasza światło, dodatkowo potęgując poczucie przestrzeni.

Funkcjonalność przede wszystkim

Układ funkcjonalny mieszkania nie wymagał praktycznie żadnej ingerencji. Wykonano niewielkie przesunięcia ścian w obrębie garderoby i osłonięcia kuchni.

Kuchnia, zapewniająca optymalne warunki do gotowania i przechowywania, ze względów technicznych (umiejscowieniem pionu wodno-kanalizacyjnego i wentylacji) pozostała dokładnie w tym samym miejscu. Mimo iż tworzy ona wspólną, otwartą przestrzeń z salonem i jadalnią, nie pozostaje całkowicie na widoku. Przysłania ją niewielka ścianka, która od strony kuchni skrywa lokówkę, zabudowaną fioletowymi frontami.

Natomiast nieformalnym elementem oddzielającym przestrzeń kuchenną od tej przeznaczonej na jadalnię jest wyspa. Stoi ona dokładnie na krawędzi tych dwóch stref. Swoją kolorystyką i prostą formą nie dominuje jednak nad całością wnętrza, a z praktycznego punktu widzenia jej lokalizacja okazała się naprawdę świetnym rozwiązaniem. Jeśli trzeba pełni ona funkcję stołu, na którym można zjeść szybkie śniadanie czy wypić filiżankę kawy, po południu staje się centrum gotowania, wieczorem zaś skupia życie towarzyskie.

Od strony jadalni wyspa wykończona jest gładkim, lakierowanym panelem, od strony kuchni jest już bardziej praktycznie – umieszczono w niej szuflady, szafki oraz półkę na wino.

Noce w Paryżu

Z części dziennej, mijając jeszcze po drodze most Brookliński, skrywający garderobę w korytarzu, trafiamy do sypialni. Tu z kolei przenosimy się do pachnącego wiosną Paryża. A wszystko za sprawą ogromnej fototapety przedstawiającej rozkwitające różem pąki na tle wieży Eiffla.

Wszystkie meble w sypialni pochodzą z poprzedniego domu właścicieli w Słowenii. Wyjątkiem jest pojemna szafa, która powstała na zamówienie u stolarza już w Polsce. Jej wielkość doskonale pasuje do niedużej przestrzeni sypialni, a gładkie, lśniące fronty, dają pole do popisu promykom słońca, które pięknie tańczą na ich powierzchni.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Gość, 2013-07-02 15:11:31

    Piękne!!!

POLECAMY W SERWISACH