W salonie dominuje duża narożna kanapa wykonana ze skóry naturalnej (Play, Gala Meble). Wprowadzony w postaci gipsowej ścianki o zabawnym, geometrycznym kształcie wrzos stanowi dla niej mocno zaakcentowane, ożywcze tło. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

W salonie dominuje duża narożna kanapa wykonana ze skóry naturalnej (Play, Gala Meble). Wprowadzony w postaci gipsowej ścianki o zabawnym, geometrycznym kształcie wrzos stanowi dla niej mocno zaakcentowane, ożywcze tło. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
04 wrz 2012 12:37

Białe mieszkanie. Pomysł na wystój wnętrza, który nigdy się nie znudzi

Biel nadaje uniwersalny i ponadczasowy wymiar każdemu wnętrzu, działa odprężająco, wprowadza kameralny nastrój. Magiczną moc bieli w pełni wykorzystała architekt wnętrz Joanna Ochota, tworząc subtelne, relaksujące wnętrze, niepozbawione nowoczesnego charakteru.

Położony w malowniczej okolicy nieduży apartament z założenia miał być miejscem, gdzie inwestorzy mogliby nie tylko miło spędzić wolny czas, ale i odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Dlatego też głównym celem stało się stworzenie wnętrza o lekkim, spokojnym, a zarazem nowoczesnym i niebanalnym charakterze.

Biel z dodatkiem wrzosu i czerni

Projektantka, której ze względu na wcześniejszą udaną współpracę pozostawiono całkowicie wolną rękę, postawiła na uniwersalną, ponadczasową biel. Dominuje ona w całym mieszkaniu, kreując subtelny, sprzyjający relaksacji nastrój.

Jednakże wybór bieli na motyw przewodni wystroju wnętrza może w konsekwencji uczynić je pustym i banalnym. Aby tego uniknąć, architekt połączyła ją z elegancką czernią oraz ożywczym wrzosem, uzyskując w efekcie jedyne w swoim rodzaju wnętrze.

Jak przystało na weekendowy apartament, centralnym miejscem jest tu salon, który projektantka postanowiła połączyć z aneksem kuchennym. Koncepcja ta wymagała drobnych zmian architektonicznych, za sprawą których niezgrabną, ograniczającą przestrzeń ściankę zastąpił nowoczesny granitowy bar. Stanowi on także symboliczną granicę między obiema strefami użytkowymi, taktownie ustalając dominację barw.

Gra kształtów, faktur, barw

W strefie wypoczynkowej panuje odprężająca biel. Duża, narożna kanapa, mobilny stolik kawowy oraz niski stolik telewizyjny tworzą minimalistyczny wystrój, podkreślając nowoczesny charakter salonu. Celowy brak przepychu, manifestującego się w krzykliwości wszechobecnych detali, rekompensują efektowne i oryginalne rozwiązania, przejawiające się w grze kształtów, faktur oraz barw.

Odświeżający wrzos został zamknięty w prostej, lecz intrygującej formie ścianki, mogącej służyć jako półka, a klarowność komunikacji podkreśla geometryczna wręcz kolaboracja czerni z bielą.

W trójwymiarze

Największe wrażenie jednak robią trójwymiarowe panele ścienne o delikatnym, kwiatowym wzorze. Stanowią one także mocno zaakcentowane tło dla czarnej oprawy kubistycznej kuchni, w której wyrazista biel staje się delikatnym, lecz sugestywnym detalem.

Wrzos w pełnej swej krasie olśniewa w korytarzu. Malowane drzwi oraz zachowane w tym samym odcieniu fioletu ściany wyznaczają komunikację między pomieszczeniami. Stąd przechodzimy do strefy prywatnej: łazienki, sypialni oraz kameralnego pokoiku wypoczynkowego, służącego także jako pokój gościnny.

Usytuowana naprzeciwko wejścia łazienka jest tym miejscem, gdzie biel i czerń się równoważą, tworząc swoisty środek ciężkości dla aranżacji pozostałych wnętrz.

Spokojna aura

W sypialni, za wydobywającymi fantazyjną naturę fioletu drzwiami na nowo powraca biel, tworząc łagodny nastrój przyjazny Morfeuszowi. Nowoczesne łóżko sypialniane oraz białe fronty mebli subtelnie wtapiają się w przejrzystość otoczenia, a za sprawą czarnej obudowy i dyskretnie dobranych dodatków tworzą oryginalną, nie pozbawioną energii całość.

Podobną aurę spokoju odnajdujemy także w uroczym pokoiku tuż za ścianą, stanowiącym swoisty kącik relaksacyjny, gdzie wzorzysta tapeta wprowadza kolor, formę i głębię.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • bestsale-pl, 2012-10-23 17:14:11

  o tak hokery :) genialne!
 • Amanda, 2012-10-19 13:22:29

  Kolejna aranżacja w bieli. I bardzo dobrze. Kiedyś nie byłam przekonana do tego koloru, wydawał mi się oklepany i nudny, ale odkąd zaglądam na strony architektów podziwiam aranżacyjne połączenia bieli np. z czernią i drewnem albo szarym. W Dom& Wnętrze widziałam, że jakaś warszawska pracownia, 81.WAW.PL właśnie tak urządziła apartament.
 • domartstyl-pl, 2012-09-11 15:37:10

  świetny stolik!! i te hokery :)

POLECAMY W SERWISACH