Odcienie bieli i szarości przełamano tu zielonymi elementami wyposażenia. Projekt: Aksamit 2, arch. Tomasz Sobieszuk, Biuro Projektów MTM Styl

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Odcienie bieli i szarości przełamano tu zielonymi elementami wyposażenia. Projekt: Aksamit 2, arch. Tomasz Sobieszuk, Biuro Projektów MTM Styl
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
11 paź 2016 22:22

Biało-szare wnętrze. Tak urządzisz elegancki dom

Wnętrze utrzymane w różnych odcieniach szarości i bieli, wbrew pozorom, wcale nie sprawia wrażenia nudy i monotonii. Zobaczcie sami.

Centralny i najbardziej reprezentacyjny w całym domu salon wyróżnia się niezwykłą elegancją. Bardzo jasna tonacja kolorystyczna drewnianej podłogi doskonale komponuje się z białym kolorem ścian.

Konsekwencja w realizacji całej koncepcji jest tu widoczna na każdym kroku: białe ściany, szare żaluzje i zasłony. Interesująco prezentuje się również otoczenie kominka, w postaci ściany wykończonej stiukiem imitującym szaro-biały marmur. Sam kominek i miejsce do przechowywania drewna wyraziście podkreślono czarną barwą.

W salonie zaproponowano także „surowe” elementy wyposażenia: narożnik, krzesła i stół, które z pewnością spodobają się miłośnikom prostych i nowoczesnych rozwiązań. Całość dopełniają lampy, bardzo dekoracyjne, ale nie krzykliwe. Architekt w tym wnętrzu przełamał różne odcienie bieli i czerni zielonymi dodatkami: fototapetą na niewielkiej ścianie i utrzymanym w podobnej kolorystyce dywanem.

Kuchnia - piękna i praktyczna

Równie interesująco wygląda kuchnia z wyspą i jadalnia. Tu kolorystyka ścian i mebli została utrzymana w konwencji biało-czarnej. Również stylistyka wyposażenia jest bardzo nowoczesna, bez zbędnych elementów dekoracyjnych. Dzięki tym zabiegom kuchnia jest bardzo elegancka i zarazem praktyczna – komfortowa w użytkowaniu i łatwa do posprzątania. Bardzo funkcjonalny zabieg – zastosowanie zasłony pomiędzy jadalnią i salonem – pozwala na łączenie i dzielenie tych pomieszczeń bez budowy dodatkowych ścianek.

Ukryte drzwi, dywanowe schody

Jedną z bardziej reprezentacyjnych stref mieszkania jest też hol. Dekor z jasnego drewna zaproponowany na podłodze pojawia się również na ścianach, co wbrew pozorom wcale nie przypomina „ciężkiej boazerii” a wręcz, dzięki świetlistym barwom, ciekawie rozświetla pomieszczenie. Na uwagę zasługują tu tzw. „ukryte” drzwi do pokoju.

Elementem dekoracyjnym są tu też schody dywanowe – w ciemnoszarej kolorystyce ze szklaną balustradą – wydają się lewitować nad wnętrzem. Ściana wzdłuż schodów – wykończona asymetrycznie ułożonymi panelami ściennymi z dodatkowym doświetlaniem – dopełnia całość. 

Prezentowane wnętrze to propozycja urządzenia nowoczesnego domu o ponad dwustumetrowej powierzchni użytkowej.

Projekt: Aksamit 2

Autor: arch. Tomasz Sobieszuk, Biuro Projektów MTM Styl

Projekt wnętrz: Hola Design

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH