Dzięki inwencji projektantek i zaufaniu inwestora powstał lokal uszyty na miarę. Projekt: Kasia Orwat Design. Zdjęcia: Weronika Trojanowska Photografer

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Dzięki inwencji projektantek i zaufaniu inwestora powstał lokal uszyty na miarę. Projekt: Kasia Orwat Design. Zdjęcia: Weronika Trojanowska Photografer
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Archiconnect.pl
20 marz 2018 11:34

Biuro i mieszkanie w jednym - rewelacyjny projekt

Maleńkie mieszkanie na parterze poznańskiej kamienicy, wewnątrz skrywa nowoczesne rozwiązania. Urządzone w duchu klasycznej elegancji, ale ze współczesnym szykiem i nutą nonszalancji, łączy w sobie przestrzeń do pracy i wypoczynku.

Inwestor pragnął w cichej, urokliwej dzielnicy Poznania stworzyć kameralne biuro, w którym mógłby spotykać się z klientami, połączone z weekendowym apartamentem na okazjonalny nocleg. Idealny lokal znalazł na parterze odrestaurowanej willi z przełomu XIX i XX wieku, z ozdobnymi gzymsami i drewnianymi werandami. Zależało mu, by mieszkanie było funkcjonalne, eleganckie i nowoczesne, ale akcentami nawiązujące do historii i architektury zabytkowej kamienicy.

Mariaż tradycji z nowoczesnością i funkcjonalnością najlepiej uwidacznia... podłoga. Zarówno inwestor jak i projektantka najchętniej widzieli tam naturalne drewno. Ponieważ jednak przez biuro zwykle przewija się sporo osób, parkiet albo szerokie deski mogłyby nie przetrwać długo w idealnym stanie. Rolę drewnianej podłogi przejęła w związku z tym praktyczna płytka ceramiczna.

Zobacz inne realizacje tej projektantki

Prawdziwym wyzwaniem okazała się kuchnia, tworząca z gabinetem wspólną przestrzeń. Trzeba było ją tak zaprojektować, aby w niewielkiej przestrzeni zmieściły się wszystkie najpotrzebniejsze sprzęty i żeby kuchenny rozgardiasz nie odstraszał wchodzących do biura klientów. Projektantki wpadły więc na pomysł zamknięcia całej kuchni w jednym meblu. Dodatkowo ustawiono go na lustrzanym cokole, co sprawia wrażenie, jakby unosił się nad podłogą.

W łazience udało się sprytnie połączyć estetykę dwóch epok. Stylizowana ceramika z linii Cow (Art Ceram), została przełamana futurystyczną formą armatury i akcesoriów Folded (Flaminia).

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH