W mieszkaniu znalazło się miejsce na aneks kuchenny, spory stół, a także wygodne miejsce na telewizor, z kolorowymi fotelami. Projekt: Beata Wołkowska, VIVINO Studio

Zobacz galerię [10 zdjęć]

W mieszkaniu znalazło się miejsce na aneks kuchenny, spory stół, a także wygodne miejsce na telewizor, z kolorowymi fotelami. Projekt: Beata Wołkowska, VIVINO Studio
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Archiconnect.pl
22 sty 2018 15:54

Butelkowa zieleń w niewielkim mieszkaniu - zobacz klimatyczną aranżację

Naturalne drewno i butelkowa zieleń - te dwa znakomicie dopełniające się motywy zdominowały niewielki apartament z widokiem na góry.

Duża ilość drewnianych elementów nadaje mieszkaniu górski klimat. Ze względu na niewielką powierzchnię - lokal liczy tylko 32 m kw. - projektantka zrezygnowała z zastosowania klasycznych, dość ciężkich drewnianych bali na rzecz drobnych deseczek o zróżnicowanej grubości. W ten sposób na przeciwległych ścianach stworzono dwie przestrzenne zabudowy - deskowane okładziny "wspinają się" po ścianie, wchodząc aż na sufit. Są one symetryczne względem siebie – z jednej strony zabudowa otacza łóżko, z drugiej część jadalnianą. W ten sposób niejako spina całą przestrzeń mieszkania.

Wnętrza utrzymano w nieco ciemniejszej kolorystyce niż tradycyjne górskie chaty. Kuchnia w kolorze drewna i grafitu, została dyskretnie wkomponowana w przestrzeń. W części jadalnianej, nad stołem znalazło się miejsce dla ażurowej dekoracji, przywodzącej na myśl kwiatowe wycinanki i koronki. Nowoczesne oświetlenie podkreśla najważniejsze elementy wnętrza.

Obok ciepłej, brązowej barwy drewna dominują szarości. Całość ożywiają dodatki utrzymane w kolorach głębokiej, butelkowej zieleni: obicia foteli i krzeseł oraz miękkie poduszki. Naprzeciw okna, na ścianie przy łóżku, projektantka umieściła przepiękną tapetę z ciekawym wzorem. Ten fragment ściany otoczono drewnianą ramą, tworząc swego rodzaju obraz. Mocne, zielone akcenty kolorystyczne w postaci wzorzystej tapety ubarwiają też łazienkę, utrzymaną w stonowanych szarościach.

Zobacz fantastyczny dom w górskim klimacie

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH