Szare sofy doskonale prezentują się na tle białych ścian i świetnie pasują do drewnianej podłogi. Fot. Svoya studio.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Szare sofy doskonale prezentują się na tle białych ścian i świetnie pasują do drewnianej podłogi. Fot. Svoya studio.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
03 paź 2014 09:08

Ciepłe, rodzinne wnętrze. Eleganckie i bardzo wygodne

Luksusowe wnętrze nie zawsze musi być pełne przepychu. Projektanci ukraińskiego apartamentu pokazują, że wygoda może iść w parze z elegancją.

Ten apartament to projekt Svoya Studio stworzony dla młodego małżeństwa z dzieckiem. Urządzony został bardzo nowocześnie, a wszystkie pomieszczenia idealnie do siebie pasują, tworząc jedno, spójne wnętrze. Kolorystyka jest stonowana. Na ścianach i meblach dominują odcienie brązu i szarości, ocieplone wszechobecnym drewnem.

Punktem centralnym apartamentu jest salon, w którym znalazło się miejsce dla trzech kanap ustawionych na planie litery U, co niewątpliwie ułatwia kontakt między mieszkańcami podczas oglądania telewizji czy spotkań rodzinnych. Naprzeciwko sof znajduje się błyszcząca ściana, na której umieszczono telewizor. Ściana ta oddziela także strefę wypoczynkową od strefy biurowej. Mały gabinecik został wyposażony w szereg ściennych półek i duże wygodne biurko.

Granicę między pokojem dziennym a strefą roboczą wyznacza wyspa oraz podłoga. Kuchnia zajmuje dość dużą powierzchnię dlatego znalazło się w niej miejsce również na duży stół, pełniący funkcję wygodnej jadalni. Zdecydowanie króluje tu biel. W tym kolorze są zarówno fronty szafek, podłoga, jak i stół z krzesłami. Takie zestawienie dodaje przestrzeni lekkości i optycznie powiększa wnętrze. Jedynym kolorystycznym akcentem w kuchni jest drewniane wypełnienie przestrzeni między dolnymi i górnymi szafkami.

Bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym są w tym apartamencie lampy, przybierające różne formy i tworzące naprawdę klimatyczne pomieszczenia. Znajdziemy je zarówno w strefie dziennej, jak i nocnej, którą tworzy naprawdę luksusowa sypialnia z łazienką – oddzielona od wnętrza jedynie kotarą.

Tekst: Ewa Baciocha.

Projekt: Svoya Studio.

Zdjęcia: Svoya Studio.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH