W programie parteru zaprojektowano otwartą część dzienną z szerokim przeszkleniem tarasowym, które płynnie komunikuje dom z ogrodem. Projekt: Dom w amorfach. Fot. Archon +

Zobacz galerię [11 zdjęć]

W programie parteru zaprojektowano otwartą część dzienną z szerokim przeszkleniem tarasowym, które płynnie komunikuje dom z ogrodem. Projekt: Dom w amorfach. Fot. Archon +
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
03 paź 2017 09:30

Dom dla rodziny: zobacz jak można urządzić 140 metrów

Funkcjonalny i nowoczesny dom z poddaszem, o powierzchni użytkowej ponad 140 mkw, kryje w sobie niezwykle praktycznie urządzone wnętrze. Ciekawa bryła, w połączeniu z jasnym wystrojem, będzie receptą na wymarzony dom.

Dom w Amorfach to interesujący projekt domu z poddaszem użytkowym, którego nowoczesny styl podkreśla sposób wykończenia elewacji i starannie dobrany detal.

Nowoczesna bryła 

Uwagę zwraca bezokapowy dach, pokryty płaską dachówką, efektownie prezentują się portfenetry ze szklaną balustradą. Oryginalnym detalem jest zaprojektowana wzdłuż bocznej elewacji drewniana pergola, która w strefie ogrodowej łączy się z balkonem. Razem tworzą efektowne zadaszenie nad narożnym tarasem, który jest bardzo atrakcyjnym miejscem relaksu na świeżym powietrzu.

Funkcjonalne i piękne wnętrze 

Do wnętrza domu prowadzi nas praktycznie osłonięte wejście w podcieniu. Wiatrołap mieści pojemne szafy ubraniowe oraz pufę, aby wygodnie założyć obuwie. W programie parteru zaprojektowano otwartą część dzienną z szerokim przeszkleniem tarasowym, które płynnie komunikuje dom z ogrodem. Drugie wyjście na taras przewidziano w pobliżu kuchni.

Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się dwukondygnacyjna jadalnia, możemy w niej rozłożyć duży rodzinny stół i zorganizować przyjęcie w większym gronie. Funkcjonalna kuchnia posiada efektowny półwysep z barkiem śniadaniowym, wysoką zabudowę oraz narożne okno optymalnie doświetlające całą przestrzeń kuchenną.

Zobacz także: Piękny apartament z widokiem na ocean: wnętrze z Południowej Afryki

Program użytkowy kuchni uzupełnia zaprojektowana w pobliżu wiatrołapu spiżarnia, takie położenie pozwala na szybkie i wygodne wniesienie zakupów. Na parterze mieszkańcy „Domu w amorfach” mają do dyspozycji także wygodny pokój z otwarciem na taras, tuż obok niego przewidziano łazienkę z prysznicem.

Jednostanowiskowy garaż i kotłownia na paliwo stałe to zaplecze gospodarcze prezentowanego projektu domu. Ozdobą wnętrza są jednobiegowe schody, prowadzące na poddasze, które w całości stanowi przestrzeń prywatną domowników. Z antresoli rozciąga się atrakcyjny widok na jadalnię.

Strefę nocną tworzą cztery wygodne sypialnie, wśród nich pokój rodziców z garderobą i wyjściem na balkon. Wyjątkowy komfort użytkowy zapewnia w pełni wyposażona, ustawna łazienka z balkonem, a duża pralnia z miejscem na swobodne suszenie oraz prasowanie ubrań umożliwi właściwą organizację prac domowych. 

Technologia i konstrukcja 

ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny Porotherm 25 cm, styropian 20 cm + tynk
strop: płyta żelbetowa
dach: dwuspadowy, dachówka ceramiczna – 173,30 m2

DANE TECHNICZNE
pow. użytkowa: 143,21
pow. garażu: 19,06 m2
pow. pom. gospodarczych: 7,20 m2
pow. zabudowy: 129,75 m2
kubatura: 892,81 m3
wysokość domu: 8,74 m
kąt nachylenia dachu: 42o
min. wymiary działki 19,00 x 20,40 m
koszt budowy (stan surowy zamknięty) 211 400 zł netto

projekt: Zespół Projektowy ARCHON +

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH