Kuchnia jest przedłużeniem jadalni. Została delikatnie odseparowana od jadalni barem śniadaniowym. Białą kuchnię zdobią meble w kolorze wiśni i szkło nad blatem ze wzorem modnej cegły. Projekt: arch. Rafał Zdanowicz, arch. Tomasz Siemieniuk, biuro projektowe Archetyp. Fot. Archetyp

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Kuchnia jest przedłużeniem jadalni. Została delikatnie odseparowana od jadalni barem śniadaniowym. Białą kuchnię zdobią meble w kolorze wiśni i szkło nad blatem ze wzorem modnej cegły. Projekt: arch. Rafał Zdanowicz, arch. Tomasz Siemieniuk, biuro projektowe Archetyp. Fot. Archetyp
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
08 lut 2017 10:20

Dom drewniany: zobacz piękny projekt i wnętrze

Często rezygnujemy z budowy domu drewnianego, ponieważ wydaje się nam, zgodnie ze stereotypem, że jego wnętrze będzie przypominało wiejską chatę. Nic bardziej mylnego!

Dom drewniany może być urządzony bardzo nowocześnie i stylowo. Doskonałym przykładem jest projekt budynku w technologii szkieletowej, który został zaprojektowany przez biuro architektoniczne Archetyp.

Wszystkie funkcje na parterze

Dom przekryty dwuspadowym dachem zaprojektowano jako parterowy. Wbrew pozorom na jednej płaszczyźnie trudno jest logicznie rozplanować wszystkie części użytkowe domu. W prostej bryle zawiera się funkcjonalne i wygodne wnętrze. Od strony wejścia zaprojektowano dużą przestrzeń dzienną z otwartą kuchnią, jadalnią i salonem z przeszklonym wyjściem na taras.

Dom ten zapewni wygodę 4-osobowej rodzinie oferując trzy wygodne sypialnie, łazienkę i wc. Sporo miejsca przewidziano też na szafy i schowki. Kotłownia umożliwia zastosowanie kotła na dowolny rodzaj paliwa a jej powierzchnię można dodatkowo powiększyć kosztem pomieszczeń sąsiednich przesuwając ściany działowe.

Modne kolory

Sercem strefy dziennej jest salon. Całość jest pomalowana na biało. Jednak wnętrze staje się bardzo przytulne za sprawą drewna na ściance telewizyjnej, oddzielającej salon i jadalnię.

Dodatkowym ozdobnikiem tej ścianki jest transparentne szkło, które łączy i zarazem symbolicznie dzieli strefę salonu i jadalni. Szkło stanowi też wyjątkową dekorację. Innym zabiegiem zdobniczym są szare płytki, którymi obudowano całą ścianka z kominkiem. Nadaje to wnętrzu nowoczesności. Modne turkusowe dodatki i ciekawe oświetlenie dopełniają całość.

Efekt transparentności zastosowano też na jednej ze ścian, stosując modna półprzezroczystą powłoka malarską. Przestrzeń salonu optycznie powiększają duże przeszklenia, które dostarczają sporą dawką naturalnego światła i łączą wnętrze z ogrodem.

Jadalnia jest utrzymana w minimalistycznym stylu – dominuje w niej biel uzupełniona czarnymi meblami i żyrandolem. Ciepła dodaje prosty drewniany stół.

Kuchnia jest przedłużeniem jadalni. Została delikatnie odseparowana od jadalni barem śniadaniowym. Białą kuchnię zdobią meble w kolorze wiśni i szkło nad blatem ze wzorem modnej cegły.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH