Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Pani domu bardzo lubi przyjmować gości. Strefa dzienna została idealnie do tego przygotowanma. Duży stół na dziesięć osób (wykonany na zamówienie) stoi w otwartej przestrzeni, wręcz stworzonej na duże przyjęcia. Jadalnia płynnie przechodzi w salon, a do kuchni, symbolicznie oddzielonej od reszty wyspą kuchenną, jest tylko kilka kroków. Fot. Bartosz Jarosz.

Pani domu bardzo lubi przyjmować gości. Strefa dzienna została idealnie do tego przygotowanma. Duży stół na dziesięć osób (wykonany na zamówienie) stoi w otwartej przestrzeni, wręcz stworzonej na duże przyjęcia. Jadalnia płynnie przechodzi w salon, a do kuchni, symbolicznie oddzielonej od reszty wyspą kuchenną, jest tylko kilka kroków. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 09 gru 2011 09:00

Dom, który lubi gości. Tak możesz go urządzić!

To jeden z tekstów, jakie można usłyszeć na płycie Hey. Ale co to znaczy? Może dom Adama i Edyty stanie się jedną z odpowiedzi na to pytanie...

Tutaj „stan ciekły” miesza się ze „stanem stałym”, a do tego jeszcze te wszystkie stany emocjonalne... Z zewnątrz dom Adama i Edyty jest "skandynawski", oszczędny w formie. Olbrzymie okna otwierają go na mazurskie jezioro i dużą ilość zieleni. Postawiony na wzgórzu, otoczony ogromną pustą przestrzenią, daje poczucie wolności.

Skandynawski minimalizm wkradł się po części i do środka. Tutaj przestrzeń kształtują proste bryły sufitów i mebli, podkreślone dyskretnie hebanowym fornirem, szkłem oraz wyszukanymi dodatkami. Dobrze zaprojektowany dom, to według projektantki wnętrz Agnieszki Sadowskiej-Miszczak:

Forma zrównoważona z treścią. A współtworzenie jest podstawą do uzyskania wnętrza "skrojonego na miarę" i potrzeby inwestorów.
Zaproponowane przez projektantkę "surowe" formy, zyskały indywidualny charakter poprzez osobowość Adama i Edyty.

Właściciele w roli projektantów

Pan Adam z wyczuciem zaprojektował oryginalny stół do jadalni, bar oraz stoliki kawowe, a żona uzupełniła przestrzeń ciekawymi dodatkami, które współgrają z ciepłym beżem ścian tworząc przytulny klimat. Tak oto powstało wnętrze, które subtelnie zmienia swoje oblicze, zgodnie z nastrojem domowników i porą roku. Elementem aranżacyjnym, pojawiającym się na każdym kroku, jest szkło – o różnych barwach i pod rożnymi postaciami.

Architekt zadbała o to, by te wszystkie szklane powierzchnie, które były pomysłem Adama i Edyty – nie tylko komponowały się w zgrabną całość, ale też były funkcjonalne. Szkło pojawia się na ścianach kuchni – ma cynamonową barwę i zabezpiecza przestrzeń między szafkami górnymi a blatami zabudowy, oraz w korytarzu, jako kwiatowy dekor. 

Blaski i refleksy

Z czarnej tafli szkła stworzono front kominka, a stojące w jego sąsiedztwie dwa stoliki kawowe mają blaty z tłuczonego szkła. Wszystkie te szklane powierzchnie i formy, oświetlane, czy to światłem wpadającym przez ogromne okna, czy światłem lamp, rozsiewają wokół blaski i refleksy, tworzące we wnętrzu niesamowitą aurę. Niekiedy wydaje się, że szkło zmienia swój stan ze stałego na ciekły, albo wręcz unosi się w powietrzu w postaci rozproszonej mgły.

Efekt potęgują pozostałe lśniące i gładkie powierzchnie: kamień na podłogach i w łazience, czy lacobel w kuchni. Użyte materiały są zimne z zasady – jednak właśnie o taką, nieco bajeczną nowoczesność, chodziło domownikom. Ten chłodny i nieco surowy stan został skutecznie ocieplony przez Edytę. Pani domu pasjonuje się pięknymi, niebanalnymi przedmiotami, które wyszukuje w różnych częściach świata.

Wartość dekoracji

Prostym formom mebli i nowoczesnym konstrukcjom sufitów, szlachetności dodają wyszukane przez nią oświetlenie i dekoracyjne drobiazgi. Te same srebrne lampy-kulki pojawiają się w dwóch miejscach: nad wyspą kuchenną i nad sofą w salonie. W każdej z odsłon są równie zjawiskowe.

Umieszczone na tle czarno-białego zdjęcia Nowego Yorku wydają się wtapiać w klimat ulicy. Natomiast w kuchni są wyrazistym akcentem – wraz z wyspą dzielą przestrzeń i doskonale doświetlają blat baru. Oświetlenie w sypialni przypomina barokowe kandelabry. Do nabycia stylowego żyrandola i kinkiecików, skusiły Edytę spływające z nich srebrne krople. Na tle tapety zdobionej bogatym ornamentem, nabierają one wyjątkowej urody.

Pani domu jest szczególnie dumna z kolekcji włoskich naczyń. Wszystkie zgromadzone przez nią okazy maję tę samą barwę i klasyczne formy, nawiązujące do antycznych waz. Kolekcja znalazła swoje miejsce w jadalni, w specjalnie zaprojektowanej wnęce z podświetlanymi szklanymi półkami.

Kolorystyka naczyń powtarza się na obrazach zawieszonych nad stołem – to prezent od przyjaciółki, jakże idealnie dobrany do wystroju domu. Z równą pasją Edyta gromadzi nowoczesne bibeloty, w ulubionych kolorach srebra i czerni. Świeczniki, naczynia, a nawet kwiaty, oscylują głównie między tymi dwoma barwami, tworząc elegancki stan rzeczy.

PROJEKTANT

Agnieszka Sadowska - Miszczak

Mariass Design - Projektowanie wnętrz

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA