Dom na mazurskiej wsi - kuchnia. Projekt i zdjęcia: Alicja Łotysz-Pogorzelska (Wnętrza i ogrody Amaltea)

Zobacz galerię [23 zdjęć]

Dom na mazurskiej wsi - kuchnia. Projekt i zdjęcia: Alicja Łotysz-Pogorzelska (Wnętrza i ogrody Amaltea)
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Archiconnect.pl
20 marz 2018 11:26

Dom na mazurskiej wsi

Bryła jednorodzinnego domu, wkomponowana w poniemieckie siedlisko, z zewnątrz koresponduje z otoczeniem. Inwestorom zależało, aby wewnątrz dom był nieco bardziej współczesny.

Parter przestronnego, ponad dwustumetrowego domu to otwarta strefa dzienna. Ciepłe drewno podłogi w salonie styka się z antracytowym gresem i tapetami imitującymi beton. Obszerna, półotwarta kuchnia utrzymana jest w stylu bardziej klasycznym. Prezentuje współczesne spojrzenie na kuchnie angielskie. W pomieszczeniu wygospodarowano też miejsce na stół, przy którym cała pięcioosobowa rodzina może wspólnie spożywać posiłki.

Na piętro prowadzi klatka schodowa, nad którą królują, niczym spadające balony, duże, białe lampy. Balustrady wykonano z dębowego drewna i malowanego na czarno metalu.

W domu znajdują się trzy łazienki. Każda z nich ma nieco inny charakter. Łazienka na parterze nawiązuje do ciemnych podłóg salonu. Blasku dodaje jej ściana kabiny prysznicowej wyłożona szklaną mozaiką. Łazienka na półpiętrze pełni równocześnie funkcję pralni. Tu widoczny kontrast bieli i czerni oraz faktura płytek-cegiełek nawiązują do stylistyki loftów. Z kolei łazienka na piętrze, za sprawą fototapety przywodzi na myśl spokój mazurskich jezior. Każdy z mieszkańców znajdzie tu coś dla siebie.

Autorka projektu, Alicja Łotysz-Pogorzelska (Wnętrza i Ogrody Amaltea) jest laureatką 3. miejsca w tegorocznym konkursie dla projektantów Studia Dobrych Rozwiązań "Dobrze Mieszkaj - najlepsze projekty" - edycja warmińsko-mazurska.

Zobacz projekt, który zwyciężył w konkursie

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH