Wejście do domu mamy przez praktyczny podcień chroniący przed deszczem i słońcem. Dom Nika 4. Projekt: arch. Rafał Zdanowicz, arch. Tomasz Siemieniuk. Fot. Archetyp

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Wejście do domu mamy przez praktyczny podcień chroniący przed deszczem i słońcem. Dom Nika 4. Projekt: arch. Rafał Zdanowicz, arch. Tomasz Siemieniuk. Fot. Archetyp
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
12 kwi 2018 12:14

Dom parterowy - pomysł na 130 metrów

Nika 4 to projekt parterowego domu odpowiadający optymalnym potrzebom 4-osobowej rodziny. Dzięki ustawnej i ergonomicznie rozplanowanej przestrzeni, z wyraźnym podziałem na strefy, jest wygodny i funkcjonalny.

Przestronna część dzienna to proste i klasyczne połączenie salonu, jadalni i kuchni ze spiżarnią, zaś strefa intymna składa się z 3 sypialni i łazienki. Największa sypialnia posiada własną garderobę i łazienkę.

Wejście do domu mamy przez praktyczny podcień chroniący przed deszczem i słońcem. Z samego wiatrołapu prowadzi wejście do dużej kotłowni na każdy rodzaj paliwa. O praktycznych walorach budynku świadczy również garaż o szerokości 1,5 miejsca postojowego, dzięki któremu domownicy mogą znaleźć dodatkową przestrzeń na przechowywanie niezbędnych sprzętów domowych czy ogrodniczych. Prosta i zwarta bryła budynku pozwala na łatwą i stosunkowo niedrogą budowę.

Wysmakowany minimalizm

Parterowy dom zaprojektowano niezwykle komfortowo. Z jednej strony zaplanowano otwartą przestrzeń dzienną, złożoną z połączonego salonu, jadalni i kuchni. Po przeciwległej stronie domu mamy część prywatną: 3 pokoje i łazienki. Obok kuchni przewidziano także miejsce na praktyczną spiżarkę.

Zobacz również: Mały dom: zobacz jak zaprojektowano 80 metrów

Wnętrze zaprojektowano w jasnych, stonowanych barwach. W salonie dominuje biel ścian, delikatne szarości i nieco czarnych akcentów. Duże przeszkalania zapewniają maksymalna dawką światła dziennego i optycznie powiększają wnętrze.

W pokoju dziennym i jadalni zastosowano piękną drewnianą podłogę. Kuchnia jest delikatnie odseparowana od jadalni barem. Zastosowano w niej bardzo jasne płytki ceramiczne, kontrastuje z posadzką w salonie.

Parametry i technologia budowy

pow. garażu 27,84 m2

pow. pom. gospodarczych 7,52 m2

pow. zabudowy 207,05 m2

kubatura 1.011,00 m3

wysokość domu 6,07 m

kąt nachylenia dachu 25º

min. wymiary działki 22,75 x 27,85 m

ściany zewnętrzne – dwuwarstwowe, pustak ceramiczny docieplony styropianem

ściany wewnętrzne – murowane

strop – żelbetowy

dach – dachówka lub blachodachówka: pow. 340,00 m2

elewacje – tynk, płyta elewacyjna

Projekt: arch. Rafał Zdanowicz, arch. Tomasz Siemieniuk, Archetyp

To cię również zainteresuje: Schody w domu: 20 zdjęć z polskich wnętrz

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH