Panorama od strony jeziora. Projekt i zdjęcia Kelly & Stone Architects

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Panorama od strony jeziora. Projekt i zdjęcia Kelly & Stone Architects
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
29 marz 2018 10:39

Dom w górach. Zobacz piękne ranczo w Kolorado

Dom Wild Goose Ranch zaprojektowany przez biuro Kelly & Stone Architects jest spektakularny pod każdym względem. Położony w nieprzyjaznym klimacie Steamboat Springs (Stan Kolorado) idealnie koresponduje z surowym otoczeniem.

Luksusowe ranczo jest nawiązaniem do budownictwa sprzed wieku i opiera się na zastosowaniu tradycyjnych materiałów: drewna, kamienia i szkła. Budynek jednak jest też na wskroś nowoczesny – wykorzystuje energię geotermalną do produkcji ciepła.

Warto podkreślić, że Biuro Projektowe Kelly & Stone Architects jest członkiem United States Green Building Council i szczególny nacisk kładzie na wykorzystanie zielonej energii. Wszystkie projekty komercyjne i mieszkaniowe przez nich projektowane są zgodne z najwyższymi standardami energooszczędności. Zachowanie standardów energooszczędności nie było proste, ponieważ klimat jest dość surowy. Średnia temperatura zimą oscyluje w granicach -11oC, latam osiąga około 27oC. Pokrywa śnieżna zalega przez 1/3 roku.

Zobacz także: Salon w małym domu. 15 ciekawych propozycji

Właściciele willi prowadzą działalność charytatywną, więc ranczo służy bardziej jako miejsce spotkań i bankietów, niż zaplecze mieszkalne dla farmerów. Odzwierciedlają to bardzo interesujące wnętrza, które można podziwiać w naszej galerii.

Szczegóły projektu

Architekt: Kelly & Stone Architects
Architekt krajobrazu: Grupa Architektury Krajobrazu Sones
Generalny Wykonawca: TCD, Inc.
Projektowanie wnętrz: Sarah Vaughan

Zdjęcia: Kelly & Stone Architects

To Cię również zainteresuje: Płytki ceramiczne. 10 trendów wzorniczych na 2018 rok

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH