Projekt: Dom w szmaragdach (G). Wizualizacja: Archon+

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Projekt: Dom w szmaragdach (G). Wizualizacja: Archon+
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: ARCHON+
05 marz 2018 12:25

Dom w szmaragdach (G) zachwyca funkcjonalnością! Zobacz projekt i aranżację

Prosty, ekonomiczny, nowoczesny – tak można scharakteryzować jeden z najnowszych projektów domów w ofercie ARCHON+.

„Dom w szmaragdach (G)” z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem doskonale wpisuje się w potrzeby współczesnych Inwestorów. Zaprojektowany został z myślą optymalizacji kosztów budowy, zastosowano w nim proste rozwiązania architektoniczne, które pozytywnie wpływają na standard energetyczny budynku oraz zapewniają oszczędną eksploatację domu. Wraz z ekonomiką realizacji projekt oferuje praktyczny i starannie zorganizowany wewnętrzny układ funkcjonalny. Na powierzchni 136,15 m2 mieszkańcy mają do dyspozycji: kuchnię, salon, jadalnię, spiżarnię, 5 pokoi, 2 łazienki, garderobę, pralnię, dodatkowo jednostanowiskowy garaż o pow. 24,56 m2 i kotłownię na paliwo stałe o pow. 7,01 m2.

Nowoczesna stylistyka

Z zewnątrz „Dom w szmaragdach (G)” zwraca uwagę eleganckim wykończeniem elewacji, biało – szare tynki efektownie komponują się z naturalnym drewnem oraz stolarką w antracytowym kolorze. Prostą bryłę urozmaicono odpowiednio dobranym detalem, na elewacji frontowej uwagę przyciąga narożne okno, które zaakcentowano wysunięciem z linii elewacji. Praktyczne zastosowanie ma podcień, osłaniający wejście główne do domu. Nowoczesny styl podkreślają duże przeszklenia, które pięknie otwierają dom na ogród i sprzyjają efektywnemu pozyskiwaniu energii słonecznej. Budynek wieńczy dwuspadowy dach, pokryty płaską dachówką. Od strony ogrodu zaprojektowano lukarnę, dzięki której poddasze zyskało na przestronności. W projekcie przewidziano atrakcyjny, zadaszony taras, będący idealnym miejscem na zewnętrzną, letnią jadalnię. 

Funkcjonalne wnętrze w ciekawej aranżacji

We wnętrzu „Domu w szmaragdach (G)” zastosowano czytelne rozgraniczenie na dzienną i nocną strefę użytkową, zgodnie z naturalnym podziałem kondygnacji. Wygodne, jednobiegowe schody, usytuowane w centralnym miejscu części dziennej łączą parter z poddaszem, jednocześnie stanowią ciekawy element dekoracyjny. Dzięki odpowiedniej lokalizacji pomieszczeń względem siebie, salon stanowi przytulną przestrzeń wypoczynkową, która swobodnie łączy się z jadalnią, a jednocześnie wyraźnie zaznaczono ich odrębność użytkową.

Duże przeszklenia w jadalni zapewniają jej wspaniałe doświetlenie naturalnym światłem oraz otwierają szeroki widok na zieleń ogrodu. Pośrodku jadalni mieści się duży, wygodny stół, który w czasie większych uroczystości można dodatkowo rozsunąć. W zaproponowanej aranżacji ze stołem zestawiono nowoczesne krzesła, a efektowne oświetlenie oraz nastrojowy klimat zapewniają wiszące lampy. Całość tworzy bardzo elegancką kompozycję. Z jadalni przewidziano dwa wyjścia na taras, z przesuwnym systemem otwierania.

Równie efektownie prezentuje się kuchnia z narożnym oknem, w aranżacji zaproponowano funkcjonalny barek śniadaniowy, który optycznie wyznacza jej granicę. Atutem kuchni jest duża ilość miejsc do przechowywania, w jej programie użytkowym uwzględniono wysoką zabudowę oraz podręczną spiżarnię. Zastosowana w aranżacji kuchni kolorystyka wprowadza lekkość i ponadczasową elegancję. Idealnie sprawdza się tutaj połączenie bieli z drewnem w ciepłej tonacji.

Na parterze „Domu w szmaragdach (G)” mieszkańcy mają również do dyspozycji wygodny gabinet do pracy, który w zależności od potrzeb można przeznaczyć na dodatkową sypialnię. Aby zapewnić maksimum komfortu, na parterze przewidziano także łazienkę z prysznicem, a przez wiatrołap dostępne jest zaplecze gospodarcze domu – kotłownia na paliwo stałe i jednostanowiskowy garaż.

Komfortowa strefa nocna na poddaszu

Warto podkreślić wyjątkowo funkcjonalną organizację powierzchni poddasza. Komfort prywatnego wypoczynku gwarantują mieszkańcom trzy dobrze doświetlone portfenetrami sypialnie oraz duży pokój rekreacyjny, w którym można urządzić domową siłownię lub bawialnię dla dzieci. Przestrzeń pokoju rodziców powiększa lukarna, przewidziano w nim praktyczną garderobę, w której system półek i drążków, zapewni wygodę przechowywania. Sporo miejsca na dodatkowe szafy ubraniowe wygospodarowano w holu, z pewnością ułatwią one codzienne funkcjonowanie i utrzymanie porządku w domu. Wyjątkowy komfort oferuje jasna łazienka, znajduje się w niej zarówno narożna wanna, jak i duży, nowoczesny prysznic oraz zestaw umywalek. Obok łazienki usytuowano pralnię, w której można również swobodnie suszyć ubrania.

Zapraszamy również do obejrzenia pełnej galerii wizualizacji wnętrz do projektów domów ARCHON+. Wybrane meble i dodatki, zaprezentowane w aranżacjach, można znaleźć w sklepie internetowym www.archonhome.pl

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH