Reprezentacyjny front domu, przywołujący na myśl amerykańskie rezydencje z bogatych przedmieść, ozdobiony jest pięknym, wspartym na kolumnach zadaszeniem nad drzwiami wejściowymi. Projekt: arch. Michał Gąsiorowski. Fot. MG Projekt

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Reprezentacyjny front domu, przywołujący na myśl amerykańskie rezydencje z bogatych przedmieść, ozdobiony jest pięknym, wspartym na kolumnach zadaszeniem nad drzwiami wejściowymi. Projekt: arch. Michał Gąsiorowski. Fot. MG Projekt
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
21 sty 2018 10:38

Dom z poddaszem do adaptacji. W nim się zakochasz!

Dom na parkowej 6 to projekt dla 3-6-osobowej rodziny, o powierzchni 122 metrów, parterowy, ze strychem, który można zaadaptować łatwo i wykorzystać na poddasze użytkowe.

Budynek ma prostokątną bryłę, przykrytą czterospadowym dachem. Reprezentacyjny front domu, przywołujący na myśl amerykańskie rezydencje z bogatych przedmieść, ozdobiony jest pięknym, wspartym na kolumnach zadaszeniem nad drzwiami wejściowymi. Jest to centralny element elewacji frontowej skupiający całą uwagę.

Podobnie od strony ogrodu: głównym elementem ozdabiającym elewację jest piękne zadaszenie nad tarasem, oraz duże przeszklenia salonu. Architektura domu nasycona klasycznymi detalami, acz stonowana, tworzy elegancki dom o ponadczasowym wyglądzie.

Komfortowe wnętrze

Całość programu użytkowego domu znajduje się na parterze. Strych może być zagospodarowany jako dodatkowa użytkowa przestrzeń, lub może być pozostawiony jako strych. Jeśli jest wykorzystany jako poddasze użytkowe, wówczas znajdują się tam dwa pokoje, łazienka i antresola nad pustką nad salonem.

Zobacz także: 20 najlepszych projektów 2017 roku. Te domy podobały się czytelnikom najbardziej

Do domu wschodzimy przez wygodną sień z szatnią, o podwyższonym suficie, z której dostajemy się do holu, lub w bok - do kotłowni i garażu. Na wprost wejścia wchodzimy do otwartej przestrzeni dziennej połączonego salonu i jadalni oraz wydzielonej pięknej kuchni ze spiżarnią.

Nad salonem otwarto sufit powiększając dodatkowo przestrzeń dzienną. Otwarcie jest połączone z antresolą na poddaszu. W części nocnej domu mamy trzy sypialnie, wc i łazienkę. Sypialnie dzieci mają wbudowane szafy. Sypialnia rodziców-garderobę. Wszystkie sypialnie mają piękne okna z widokiem na ogród.

Czytaj również: Dom parterowy: piękny, kameralny projekt w nowoczesnym stylu

Nad garażem znajduje się dodatkowy strych gospodarczy. Dom jest prosty w budowie i energooszczędny. To doskonała propozycja dla osób nie planujących wydawać bardzo dużej kwoty na budowę domu, lub nie posiadających dużej działki, a jednocześnie nie chcących rezygnować z marzeń . 

Parametry techniczne

koszt budowy (stan surowy zamknięty) 260.180 zł netto
pow. garażu 34,22 m2
pow. strychu 56,09 m2
pow. pom. gospodarczych 6,16 m2
pow. zabudowy 224,38 m2
kubatura 742,00 m3
wysokość domu 7,61 m
kąt nachylenia dachu 35º
min. wymiary działki 23,50 x 24,85 m

Technologia budowy

fundamenty – betonowe ławy, ściany z bloczków betonowych
ściany zewnętrzne – pustaki Porotherm 25 cm + styropian + tynk cienkowarstwowy
strop – monolityczny żelbetowy nad parterem
dach – dachówka ceramiczna 314,90 m2
elewacje – tynk cienkowarstwowy

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH