Sercem projektu EX 18 G2 Energo Plus jest otwarty, dwukondygnacyjny salon oferujący domownikom luksus przestrzeni i wspaniały widok na ogród. Dom EX 18 G2 Energo Plus. Projekt: arch. Artur Wójciak. Fot. Pracownia Projektowa Archipelag

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Sercem projektu EX 18 G2 Energo Plus jest otwarty, dwukondygnacyjny salon oferujący domownikom luksus przestrzeni i wspaniały widok na ogród. Dom EX 18 G2 Energo Plus. Projekt: arch. Artur Wójciak. Fot. Pracownia Projektowa Archipelag
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
19 lis 2017 12:02

Dom z poddaszem - idealny dla wielbicieli nowoczesnego minimalizmu

Dom z poddaszem o powierzchni użytkowej 215 mkw cechuje oszczędna forma, świetliste wnętrze, przeszklona witryna ogrodowa, a oprócz tego zielony taras na dachu – wymarzone warunki do życia i realizowania swoich pasji.

EX 18 G2 Energo Plus to idealna propozycja dla wszystkich, którzy szukają nowoczesnego domu z nutką ekstrawagancji.

Minimalistyczny i jednocześnie luksusowy

Prosty i oszczędny w formie EX 18 G2 Energo Plus to idealny przykład nowoczesnego projektowania – blisko natury i w duchu energooszczędności. Dom zachwyca przestrzenią pełną elegancji i naturalnego światła. Wizytówką projektu są szerokie przeszklenia, dzięki którym strefa dzienna jest połączona z otoczeniem, a taras i ogród stanowią harmonijne przedłużenie salonu. Ten dom nie tylko wspaniale wygląda, ale również oszczędza dla swoich właścicieli.

Architektura budynku, konstrukcja, odpowiednia izolacja, okna Innoview Fakro (w tym specjalne okno do dachów płaskich) oraz zastosowane instalacje (pompa ciepła firmy Viessmann, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła marki Zehnder, system solarny) – to dzięki właściwemu połączeniu wszystkich obszarów decydujących o parametrach termicznych dom tworzy całościowy system, który ogranicza straty ciepła i pozwala pozyskiwać energię ze źródeł odnawialnych.

Zobacz również: Dom parterowy, który uwodzi przytulnością

Projekt EX 18 G2 Energo Plus wyprzedza przyszłość, plasując się w najlepszej klasie energetycznej i normach WT przewidzianych na rok 2021.

Wnętrze, które zaskakuje

Sercem projektu EX 18 G2 Energo Plus jest otwarty, dwukondygnacyjny salon oferujący domownikom luksus przestrzeni i wspaniały widok na ogród. W prezentowanej aranżacji nad centrum życia rodzinnego i towarzyskiego dumnie góruje piękna lampa Bubble firmy Modernica.

Uwagę przyciąga również kultowy fotel Eames Lounge – po ciężkim dniu pracy nie ma lepszego miejsca na relaks i oddech od pędzącej codzienności. Schody prowadzące na poddasze są spójne z charakterem całości i również stawiają na prostotę.

W tej części domu znajduje się prywatny azyl właścicieli, gdzie mieszczą się trzy klimatyczne sypialnie, a także duża łazienka, osobna toaleta oraz korytarz, z którego można przejść na rewelacyjny, zielony taras na dachu. Jeśli szukacie idealnego połączenia stylu i jakości, ten projekt wrocławskiej Pracowni Archipelag na pewno spełni Wasze oczekiwania.

Tekst: Anna Czyż, kierownik ds. rozwoju, Pracownia Projektowa Archipelag 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH