Modne beże i szarości ożywiają barwne pufy, stoliki i dywan. Dom Markus. Projekt: arch. Rafał Zdanowicz, arch. Tomasz Siemieniuk. Fot. Archetyp

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Modne beże i szarości ożywiają barwne pufy, stoliki i dywan. Dom Markus. Projekt: arch. Rafał Zdanowicz, arch. Tomasz Siemieniuk. Fot. Archetyp
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
22 marz 2017 14:33

Dom z poddaszem: piękny projekt i wnętrza

Prosty dom z dwuspadowym dachem kryje w sobie niezwykle interesujące wnętrze, zaprojektowane w beżach i szarościach ożywionych barwnymi dodatkami.

Markus to projekt domu jednorodzinnego, parterowy z użytkowym poddaszem, o klarownym podziale na strefy funkcjonalne. Na parterze po lewej stronie od wejścia znajduje się strefa dzienna: kuchnia ze spiżarnią pod schodami, jadalnia oraz pokój dzienny z wyjściem na taras.

Po prawej stronie od wejścia wydzielono strefę garażową na dwa stanowiska oraz obszerną kotłownię z wyjściem na zewnątrz. W strefie środkowej zaprojektowano dodatkową sypialnię oraz łazienkę ogólnodostępną.

Poddasze użytkowe stanowi strefę prywatną obejmującą główną sypialnię z wyjściem na taras, dwie garderoby, przestronną łazienkę, dwie sypialnie dziecięce oraz przestrzeń rekreacyjną otwartą na klatkę schodową.

Wnętrze z odrobiną koloru

Prosta bryła domu przekryta dwuspadowym dachem oraz wykończona tynkiem i płytkami elewacyjnymi kryje w sobie niezwykle funkcjonalne i ciepłe wnętrze. Centralnym punktem parteru jest strefa dzienna, w skład której wchodzi przestronny salon z jadalnią i otwarta na nie kuchnia.

Ściany i meble utrzymane są w stonowanej kolorystyce – bielach, brązach, szarościach i beżach. Całość uzupełniono soczystymi, kolorowymi dodatkami. Wnętrze ożywiają kolorowe pufy i stolik kawowy, jak również barwny dywan.

Otwarta strefa dzienna została umownie podzielona za pomocą zróżnicowanego wykończenia podłogi – w salonie mamy ciemnoczekoladowe drewniane deski, a w jadalni i kuchni szare płytki ceramiczne w dużym formacie.

Jadalnia i kuchnia wyróżniają się dużym narożnym oknem w cienkiej ramie. Dzięki temu przestrzeń jest dobrze doświetlona. Ponadto, zastosowanie dużego lustra w sąsiadującym z jadalnią holu optycznie powiększa całą przestrzeń.

Otwarta przestrzeń została wypełniona nowoczesnymi meblami. Kolory dodatków dobrze komponują się z nowoczesnymi transparentnymi krzesłami w jadalni. Ozdobą jadalni są też nowoczesne lampy nad stołem.

Ciekawym elementem salonu jest ścianka telewizyjna wykończona drewnem i szarą zabudową meblową. Na uwagę zasługuje też niesymetryczna półka na książki.

Parametry i technologia budowy

pow. garażu - 31,06 m2
pow. pom. gospodarczych - 13,55 m2
pow. zabudowy - 146,00 m2
kubatura - 1.042,00 m3
wysokość domu - 8,42 m
kąt nachylenia dachu - 40º
min. wymiary działki - 23,75 x 18,30 m

fundamenty – betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
ściany zewnętrzne – dwuwarstwowe, pustak ceramiczny, docieplony styropianem
ściany wewnętrzne: murowane
strop – żelbetowy
dach – dachówka lub blachodachówka, powierzchnia: 223,00 m2
elewacje – tynk, płytka elewacyjna

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH