Jasne meble i kremowe płytki podłogowe doskonale prezentują się na tle ciemnej drewnianej konstrukcji dachu.

Zobacz galerię [18 zdjęć]

Jasne meble i kremowe płytki podłogowe doskonale prezentują się na tle ciemnej drewnianej konstrukcji dachu.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
30 kwi 2017 09:28

Dom z przesuniętym dachem. Zobacz nietypową realizację z Krakowa

Nietypowa bryła domu, eleganckie wykończenie fasady, nowoczesne wnętrza, ogród zimowy i basen to najciekawsze elementy projektu z krakowskiego biura Architekt Lemański.

Jare dom to projekt, który powstał poprzez obrót osi dachu o 20° w stosunku do podłużnej osi domu. W ten sposób udało się ukryć za domem, takie funkcje, jak garaż, wysuwając do przodu przeszklony pokój dzienny. Pozostałe elementy budynku nawiązują do tradycyjnej zabudowy willowej dzielnicy Krakowa, Zakamycze.

Nietypowa bryła

Dom powstał w okolicy, gdzie dominują klasyczne wille. Projektanci z biura Architekt Lemański stworzyli bryłę, która nawiązywałaby do charakterystyki okolicznej zabudowy, ale jednocześnie wyróżniała się na jej tle innowacyjnym podejściem do architektury.

Dom z każdej strony wygląda nieco inaczej, ale jest jednocześnie spójny stylistycznie. Bryła została urozmaicona nie tylko poprzez przesunięcie dachu, ale również dzięki wzbogaceniu jej o liczne dobudówki, podcienie i przeszklenia. Dzięki tym zabiegom dom zyskał dodatkową powierzchnię użytkową i zmienił kształt na bardzo nowoczesny.

Nowoczesne wnętrze

Wnętrze urządzono w stylu minimalistycznym, bardzo nowocześnie. Utrzymane jest w bardzo jasnej kolorystyce: beżach, brązach i odcieniach kremowych. Duże przeszklenia od strony ogrodu wprowadzają tu bardzo dużo naturalnego światła.

W salonie ustawiono luksusowy narożnik i fotel. Nad stolikiem kawowym dostojnie prezentuje się ogromna czarna lampa, która wprowadza dynamikę do wnętrza. W podobnej kolorystyce zastosowano dodatki na ścianie kominkowej. Sama obudowa kominka też jest ciemna, co elegancko prezentuje się na tle ściany wyłożonej kremowymi płytkami o wysokim połysku.

Kuchnia jest częściowo zamknięta, odseparowana od jadalni ścianką w kolorze czekoladowego drewna. Ścianka jest niezwykle praktyczna, gdyż została wyposażona w blat i liczne szafki do przechowywania. Meble w jadalni są również w ciemnej kolorystyce. Całość rozświetlają jasne płytki na podłodze.

Ogromnym atutem domu jest też urządzony ze smakiem ogród zimowy. Umieszczony nad nim dwuspadowy dach z odkrytą konstrukcją więźby prezentuje się niezwykle. Całość jest przeszklona i daje nieskrępowany kontakt z otoczeniem.

Projekt: arch. Tadeusz Lemański, Pracownia Architekt Lemański

Lokalizacja: Polska, Kraków, ul. Zakamycze 44

Zdjęcia: Tomasz Zakrzewski

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH