Projekt domu opiera się na otwartej przestrzeni. Osiągnięto to zarówno poprzez „otworzenie” domu za pomocą przeszkleń, jak i poprzez płynne przejścia między pomieszczeniami. Fot. Inaki Leite, Dezanove House.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Projekt domu opiera się na otwartej przestrzeni. Osiągnięto to zarówno poprzez „otworzenie” domu za pomocą przeszkleń, jak i poprzez płynne przejścia między pomieszczeniami. Fot. Inaki Leite, Dezanove House.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Korpysa
14 cze 2014 15:27

Dom ze starych platform do połowu małży. Zobacz zdjęcia!

Czy drewno zużyte w przemyśle rybnym może zyskać drugie życie? Projektant Iñaki Leite w swoim projekcie Dezanove House pokazuje, że recykling jest zarówno modny, jak i praktyczny.

Rezydencja Dezanove mieści się w północno-zachodniej Hiszpanii, u ujścia rzeki Arousa. Jej projektant Iñaki Leite połączył estetyczną formę z funkcjonalnym zastosowaniem surowców. Wykorzystując recykling drewnianych platformużywanych do połowu małży stworzono dom wyjątkowy.

Recykling i estetyka – zestawienie idealne

Rejon Galicji, w którym znajduje się rezydencja, słynie z lokalnego przemysłu rybnego.  Po raz pierwszy z drewna z recyklngu udało się stworzyć takie panele, które nadają się zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz domu. Całość wspaniale komponuje się z otoczeniem. Dom mieści się na plaży,  gdzie drewno ładnie współgra z naturalną kolorystyką, stanowiąc niejako naturalny element pejzażu. Ponadto doskonale podkreśla walory lokalnego przemysłu stanowiąc wizytówkę regionu. Oczywistą zaletą stosowania recyklingu jest nie tylko ochrona środowiska naturalnego, ale również konkurencyjnie niskie ceny produkcji.

Przestrzeń pełna światła. Oszczędzanie energii

Poprzez ergonomiczne zaplanowanie przestrzeni dom jest wspaniale oświetlony. Wykorzystano dużo miejsca, zwłaszcza od strony południowej, aby stworzyć w pełni przeszklone ściany. Jest to niewątpliwą zaletą, nie tylko z powodu mniejszego wykorzystania energii na oświetlenie. Posiadając dom w tak malowniczym miejscu można bez przerwy podziwiać otaczające piękno, nawet nie wychodząc z mieszkania.

Drewno i biel – sprawdzony sposób na subtelne wnętrze

Mieszkanie skrywa w sobie 3 sypialnie, 4 łazienki i wspaniałą kuchnię. Cały dom wpisuje się w konwencję domu nad morzem. Wspaniale współgra z otoczeniem nie tylko za sprawą wyglądu zewnętrznego. Także wnętrze zaaranżowano nawiązując do białych hiszpańskich piasków. Delikatne kolory przełamano wiśniowymi akcentami. Dom umieszczony jest w takim miejscu, że właściciele mogą wyjechać bezpośrednio na ulicę lub wyjść na plażę, niemal prywatny zakątek swojej nadmorskiej przestrzeni.

Źródło zdjęć i projekt: Inaki Leite, www.dezanove-house.com

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • furnite.pl, 2014-06-20 15:06:35

    oryginalne!

POLECAMY W SERWISACH