Serce domu stanowi przestronna strefa dzienna, w której znalazły się salon, jadalnia i częściowo otwarta kuchnia. Całość zamknięto w efektowną stylistykę glamour z elementami domowego klimatu w postaci, ocieplającej wnętrze, drewnianej podłogi i przytulnych mebli. Projekt: Magdalena Wielgus-Biały, Jacek Biały. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Serce domu stanowi przestronna strefa dzienna, w której znalazły się salon, jadalnia i częściowo otwarta kuchnia. Całość zamknięto w efektowną stylistykę glamour z elementami domowego klimatu w postaci, ocieplającej wnętrze, drewnianej podłogi i przytulnych mebli. Projekt: Magdalena Wielgus-Biały, Jacek Biały. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
09 gru 2014 07:50

Eleganckie, ciepłe wnętrze. Tak mieszka młoda rodzina

Z połączenia modnego połysku, nowoczesnych form i ciepłych akcentów powstał dom marzeń młodej rodziny. Miejsce, które zachwyca urokiem w stylu glamour i daje poczucie bezpieczeństwa.

Właściciele od początku mieli sprecyzowane oczekiwania wobec nowego miejsca do życia. Zależało im na domu nowoczesnym, funkcjonalnym i przede wszystkim bezpiecznym - zwłaszcza dla stawiającego pierwsze kroki, maleńkiego członka rodziny. Do pomocy w zagospodarowaniu 170 metrów kwadratowych przestrzeni zaprosili więc Magdalenę Wielgus-Biały, która po przekroczenie progu domu wiedziała, jak dostosować go do potrzeb młodej rodziny.

Osnowa projektu pojawiła się niejako naturalnie. Po wejściu do domu w stanie deweloperskim zauważyłam piękne, duże okna skierowane na południe. Moją uwagę przykuła też nowoczesna klatka schodowa, przy której – oczami wyobraźni – widziałam balustradę z tafli szkła – mówi autorka projektu, Magdalena Wielgus-Biały. Światło i przestrzeń, uzupełnione ciemnym drewnem, stały się więc naturalnymi wyznacznikami całej aranżacji.

Chociaż parter stanowi jedną, otwartą przestrzeń, bez problemu można wyróżnić w niej poszczególne strefy. Naturalną granicę między salonem a częścią kuchenno-jadalnianą wyznacza podłoga. Ciemna deska akacjowa wyścieła strefę gościnną, ocieplając jednocześnie aranżację zarówno wizualnie, jak i w znaczeniu dosłownym. Drewniana podłoga jest bowiem cieplejsza i znacznie bardziej odpowiednia dla rozpoczynającego naukę chodzenia dziecka właścicieli.

Posadzkę w kulinarnej części domu wykończono natomiast białymi płytkami. Odrębność stref podkreśla także ozdobna tapeta na ścianie w kuchni i jadalni. Na tle eleganckiej tapety kuchnia jest lepiej wyeksponowana. Ponadto, mimo ciemnego koloru ociepla ona wnętrze, a srebrny, mieniący się w świetle wzór podkreśla glamourowy charakter aranżacji – dodaje projektantka.

W reprezentacyjnej części domu rządzi wiecznie modny duet bieli i czerni. Taka kolorystyka znakomicie podkreśla nowoczesną formę mebli oraz połysk gładkich powierzchni. Zdobiące ścianę okrągłe lustro, oprawione w stalową ramę, odbija światło lekkiej lampy sufitowej, potęgując wrażenie głębi. Aby podkreślić rodzinny charakter domu, na jednej ze ścian wyeksponowano zdjęcia drukowane na płótnie. Dekoracja ma też inną funkcję – uświadamia, że praktycznie każde wnętrze można dostosować do potrzeb malucha nie rezygnując z wystroju, jaki zaplanowali sobie rodzice.

Sypialnia również urządzona jest w czerni i bieli, nie jest jednak ani tradycyjna, ani nudna. Finezji dodaje jej tapeta, wprowadzająca do wnętrza światło i blask charakterystyczny dla stylu glamouru. Sypialnia znajduje się od strony południowej, więc w ciągu dnia wpada do niej dużo światła, które pięknie odbija się od tapety. Nocą natomiast dekoracyjne wzory mienią się w świetle lamp, kreując subtelny i elegancki wygląd pokoju – przyznaje Magdalena Wielgus-Biały.

Nieco cieplejsza kolorystyka charakteryzuje natomiast łazienkę. Płytki w kolorze ziemi naturalnie komponują się z szafką podumywalkową i dekorami o barwie drewna. Lustro na całą szerokość ściany oraz kabina prysznicowa bez brodzika sprawiają, że przestrzeń wydaje się większa oraz zyskuje niepowtarzalny urok.

Tekst: Urszula Grynczel-Aronowicz.

Projekt: Magdalena Wielgus-Biały, Jacek Biały.

Stylizacja: Ewa Kozioł, Magdalena Wielgus-Biały.

Zdjęcia: Bartosz Jarosz.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH