Kuchnię otwarto na salon, a granicę pomiędzy pomieszczeniami wyznacza umownie drewniany stół jadalniany. Projekt: Le Studio. Fot. Thien Thach.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Kuchnię otwarto na salon, a granicę pomiędzy pomieszczeniami wyznacza umownie drewniany stół jadalniany. Projekt: Le Studio. Fot. Thien Thach.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
18 sie 2015 09:01

Funkcjonalne mieszkanie z ruchomymi ścianami. Zobacz filmik

Wystarczy mniej niż pięć minut, aby w przestrzeni dziennej pojawił się dodatkowy pokój. Gdy jest schowany, przesuwne ściany stanowią efektowną dekorację salonu.

Początkowo właściciele tego niesamowitego mieszkania byli zadowoleni z organizacji przestrzeni w nowo kupionym lokum. Do architektów z pracowni Le Studio zgłosili się z zadaniem wykończenia wnętrza. 

W trakcie rozmowy z klientami architekci szybko jednak zauważyli energiczne, dynamiczne usposobienie właściciela i jego 4-letniego synka, którzy szybko ulegali nudzie i potrzebowali ciągłej stymulacji. Dla projektantów stało się jasne, że duży i mały pan domu najlepiej będą się czuć w elastycznej przestrzeni, zmieniającej się wraz z potrzebami domowników. 

Przesuwne ścianki można rozkładać, tworząc dodatkowy pokój.

Zdecydowano się na usytuowanie bezpośrednio przy, a właściwie wewnątrz strefy dziennej, dodatkowego pokoju, który może posłużyć za sypialnię dla gości lub stać się pokojem kolejnego małego domownika w przyszłości, gdy rodzina się powiększy. Rozwiązaniem jakie zastosowano był montaż przesuwnych paneli na szynie, zamocowanej do sufitu, które rozłożone w całości stają się ścianami dla nowo powstałej sypialni.

Łóżko w pokoju jest rozkładane, a gdy ściany są złożone, chowa się w szafie, kryjącej się za przesuwnymi panelami - pozostaje zatem całkowicie niewidoczne. Poprzedni plan przestrzeni zakładał w tym miejscu tradycyjny pokój, architekci wyburzając stałe ściany umożliwili jednak znaczne powiększenie strefy dziennej, rozświetlenie salonu, a także wygospodarowanie przestrzeni na zabawy energicznego malucha.

Przesuwne ściany są elastyczne na więcej niż jeden sposób, nie tylko można je przemieszczać, ale umożliwiono również wymianę wykończeń paneli, co pozwala w prosty i szybki sposób zmienić aranżację salonu. 

Oprócz niekonwencjonalnej sypialni, architekci zmienili również odrobinę organizację pozostałych pomieszczeń. Kuchnia została otwarta na salon, co stworzyło przestronną, rozświetloną otwartą strefę dzienną. Z kolei gabinet otwarto delikatnie na przedpokój. Rezygnacja z niektórych podziałów pozwoliła zintensyfikować dynamizm całego mieszkania. 

W nowoczesnym wnętrzu postawiono na modną paletę kolorów. Przeważają zatem szarości, ocieplone delikatnie drewnianymi akcentami. Wymienne skórki przesuwnych ścian wprowadzają fantazję do wnętrza. 

Projekt: Le Studio, www.lestudio.com.vn

Zdjęcia: Thien Thach

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH