Styl skandynawski, z którego została zaczerpnięta inspiracja przy projektowaniu wnętrza, cechuje się funkcjonalnością, przestronnością, a także naturalnymi barwami i materiałami, które dominują w opisywanej realizacji. Projekt: Agnieszka Noworzyń (pracownia i-2)

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Styl skandynawski, z którego została zaczerpnięta inspiracja przy projektowaniu wnętrza, cechuje się funkcjonalnością, przestronnością, a także naturalnymi barwami i materiałami, które dominują w opisywanej realizacji. Projekt: Agnieszka Noworzyń (pracownia i-2)
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Archiconnect.pl
03 kwi 2018 13:28

Funkcjonalny i przestronny dom w skandynawskim stylu

Wizja inwestora zakładała jasne, przestronne wnętrze z wygodną strefą dzienną. Dodatkowo właściciele domu chcieli, by w łazience znalazła się kolorowa mozaika w postaci płytek ceramicznych.

Architekt Agnieszka Noworzyń, właścicielka biura projektowego i-2 miała do dyspozycji dwukondygnacyjny dom o powierzchni ok. 200 m kw. Parter to strefa wejścia (hol wejściowy oraz klatka schodowa), salon z kuchnią i jadalnią, łazienka dla gości, pokój biurowy. Na piętrze natomiast znajdują się trzy sypialnie oraz łazienka z pomieszczeniem gospodarczym, pełniącym także funkcję pralni.

Inspiracją do zaprojektowania wnętrz tego domu stał się styl skandynawski. Projektantka wykorzystała każdą wolną przestrzeń, dzięki czemu powstało wiele pomysłowych schowków, takich jak schowek na buty w przedpokoju. W przedłużeniu szafek kuchennych ukryto szuflady na drobiazgi, tak aby zachowana została spójność wnętrza, a jednocześnie nie powstała kolejna półka, która mogłaby zaburzyć kompozycję. Ciekawie wykorzystano również przestrzeń pomiędzy blatem kuchennym, a górną szafką w narożniku wysokiej zabudowy kuchennej. Jest to idealne miejsce do schowania np. pojemnika z lekami, cukierniczki czy innych elementów zwykle wprowadzających chaos na blacie kuchennym.

„Drewniana ścianka” powstała przede wszystkim jako zawężenie strefy kuchni, a tym samym wydzielenie jadalni. Zamysłem było stworzenie przegrody tylko pozornej, tak aby nie zaciemniać wnętrza.

Znalezienie perfekcyjnego połączenia układu kolorystycznego i funkcjonalnego sofy wymagało miesiąca poszukiwań właściwego mebla. Wystrój domu miał być stonowany, w myśl wyznawanej przez architekt zasady, iż „wnętrze ma być tłem dla domowników”. Dzięki zastosowaniu mocnego akcentu w postaci kolorowej sofy, salon  nie jest nudny i nabiera niepowtarzalnego klimatu. Kolorystykę sofy dopełniają plakaty pana Ryszarda Kaji z serii „Polska”, które przedstawiają miejsca ważne dla domowników.

Na tej samej zasadzie zaaranżowano jedną z łazienek. Ścienna mozaika z wzorzystych płytek ceramicznych jest elementem dopełniającym stonowane wnętrze.

Zobacz mieszkanie w skandynawskim stylu

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH