W salonie dominują stonowane szarości, gdzieniegdzie ocieplone akcentami w jesiennych kolorach. Charakteru wnętrzu nadają motyw zwierzęcy na dywanie i wzorzysta opartowska poduszka. W tle możemy podziwiać kolekcję pamiątek z podróży właścicieli domu. Fot. KC Design Studio.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

W salonie dominują stonowane szarości, gdzieniegdzie ocieplone akcentami w jesiennych kolorach. Charakteru wnętrzu nadają motyw zwierzęcy na dywanie i wzorzysta opartowska poduszka. W tle możemy podziwiać kolekcję pamiątek z podróży właścicieli domu. Fot. KC Design Studio.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
31 paź 2014 08:52

Jasne i ciepłe wnętrze. Nowoczesny dom, który zaskakuje

Odnowione wnętrze ponad 30-letniego domu zaskakuje oryginalnymi wizualnymi trikami. Zabawa perspektywą, kreowaną przez geometryczne formy optycznie powiększa wnętrze i nadaje mu charakteru.

Architekci z tajwańskiej pracowni KC Design Studio w swoich projektach przestrzegają jednej, nadrzędnej zasady: odrzucamy wszystkie zbędne dekoracje, stawiając na związek domowników z przestrzenią i funkcjami poszczególnych pomieszczeń. 

W myśl tej idei podjęli się również renowacji wnętrza ponad 30-letniego domu. Efektem ich pracy jest nowoczesna przestrzeń, w której geometryczne formy kreują ciekawe wrażenie wizualne. 

Przestrzeń wypełniona światłem

W projekcie residence LEUNG architekci zrezygnowali z istniejących w domu ścianek działowych, które blokowały dostęp światła do wszystkich pomieszczeń i nie pozwalały na swobodny przepływ powietrza oraz komunikację między domownikami. Postawiono na otwarte wnętrze, które w razie potrzeby można częściowo zamknąć.

Strefę dzienną stanowi elegancki i przytulny salon, połączony z jadalnią i kuchnią. Tą drugą można jednak całkowicie odgrodzić od pokoju dziennego, zamykając ją w białym kubiku, za przesuwnymi drzwiami. Zlokalizowana za salonem jadalnia jest niemal niewidoczna z poziomu podłogi w salonie.

Pamiątki z podróży

Jednym z głównych punktów strefy dziennej jest natomiast ścianka z półkami eksponującymi kolekcję przedmiotów z różnych stron świata. Są to pamiątki z podróży właścicieli domu, mające znaczenie sentymentalne. Ich wyeksponowanie stało się jednym z najważniejszych punktów aranżacji wnętrza. Dlatego też ściana, na której zostały zlokalizowane odznacza się na tle całego wnętrza i jest widoczna niemal z każdego punktu strefy dziennej. 

We wnętrzu dominują odcienie bieli i brązu, z dużą ilością drewna na podłodze i ścianach. Meble wypoczynkowe i tekstylia konsekwentnie utrzymano w palecie różnych odcieni szarości. To co wyróżnia wnętrza na tle innych projektów jest sposób, w jaki poszczególne pomieszczenia się optycznie przenikają. Ostre kąty i długie linie tworzą niesamowite wrażenie. Zabawa perspektywą w otwartej przestrzeni optycznie powiększa dom i nadaje mu fantazyjnego charakteru. 

Projekt: KC Design Studio

Zdjęcia: KC Design Studio

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH