Z kolei przy przeciwległej ścianie stanął prosty, nowoczesny stół dębowy oraz autentyczne designerskie krzesła klasyki projektu Charles  ay Eames. Projekt i zdjęcia: Ewelina Golinowska, EG Projekt.

Zobacz galerię [17 zdjęć]

Z kolei przy przeciwległej ścianie stanął prosty, nowoczesny stół dębowy oraz autentyczne designerskie krzesła klasyki projektu Charles ay Eames. Projekt i zdjęcia: Ewelina Golinowska, EG Projekt.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
02 kwi 2017 10:43

Jasne wnętrze: piękne mieszkanie w kamienicy

Przedwojenne kamienice mają swój niepowtarzalny klimat. Ta na warszawskim Powiślu mieści w sobie równie niepowtarzalne mieszkanie, zainspirowane stylem francuskim.

Duże, ponad 100-metrowe mieszkanie na warszawskim Powiślu, mogłoby posłużyć za książkowy przykład niczym niezmąconej elegancji i harmonii.

Tutaj przeszłość spotyka się z teraźniejszością, tradycyjne materiały z desingerskimi projektami, a wszystko ubrane zostało w stonowaną, monochromatyczną paletę barw, jedynie delikatnie ożywioną energetyzującymi, drobnymi detalami. Wszystko ma swoje miejsce, a subtelna mieszanka różnych stylów nadaje unikalny charakter temu wnętrzu. 

Przestronne wnętrza z wysokimi oknami toną w naturalnym świetle, dodatkowo odbijającym się od jasnych, białych ścian. Monochromatyczna kolorystyka, z dominacją śnieżnej bieli, czarnymi elementami oraz kolorem dębowego drewna i szarości wypełnia wszystkie pomieszczenia.

Na przekór nowoczesnym wnętrzom, salon i kuchnia stanowią odrębne pomieszczenia, a indywidualność poszczególnych pomieszczeń dodatkowo podkreślają różne posadzki. W salonie podłogę wyścieła dębowy parkiet, ułożony w tradycyjną jodełkę, w sieni położono piękne, klasyczne, francuskie płytki ceramiczne, z kolei w kuchni i łazience wprowadzono surowy element: posadzkę wykonaną z mieszanki żywicy i betonu. 

W mieszkaniu postawiono na oszczędną stylistykę, gdzie rolę główną gra detal. Wzrok przyciągają pojedyncze elementy, jak zabytkowy kredens w salonie, industrialne oświetlenie, będące mianownikiem dla wszystkich pomieszczeń oraz designerskie krzesła i abstrakcyjny obraz w salonie oraz szara cegła na ścianie w sypialni. 

Projekt i zdjęcia: arch. Ewelina Golinowska, EG Projekt.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH