Nowoczesne, jasne wnętrze dwupoziomowego mieszkania. Fot. tissellistudioarchitetti

Zobacz galerię [22 zdjęć]

Nowoczesne, jasne wnętrze dwupoziomowego mieszkania. Fot. tissellistudioarchitetti
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
27 cze 2017 21:13

Jasne wnętrze: renowacja dwupoziomowego apartamentu

Dwupoziomowe mieszkanie w centrum włoskiej Ceseny, aby dostosować je do współczesnych potrzeb mieszkaniowych, wymagało odważnego planu kapitalnego remontu.

Transformacja mieszkania w ścisłym centrum Ceseny (Włochy), autorstwa tissellistudioarchitetti zakładała całkowitą reorganizację przestrzeni.

Filippo Tisselli, Cinzia Mondelio oraz Marcin Dworzyński podjęli wyzwanie renowacji wiekowego mieszkania w zabytkowym centrum Ceseny.

Na etapie projektowym nakreślone zostały jasne cele: zachowanie tylko niezbędnych ścian wewnętrznych, wprowadzenie do wnętrza maksymalnej ilości naturalnego światła i nadanie wnętrzu współczesnego eleganckiego charakteru, zgodnego z oczekiwaniami klienta.

Zobacz także: Nowoczesny, jasny dom - idealny projekt dla rodziny

Na pierwszej kondygnacji wyburzono niemal wszystkie ściany działowe, tak aby zapewnić odpowiednią przestrzeń na kuchnię wraz z jadalnią , pokój dzienny oraz łazienkę dla gości. Sypialnię wraz z dedykowaną łazienka oraz garderobę umiejscowiono na drugim poziomie aby uzyskać więcej prywatności.

Biel i słońce

We wnętrzu dominuje biel oraz jasne drewno tekowe na podłodze wszystkich pomieszczeń. Ta kombinacja kładzie nacisk na jasną, słoneczną naturę domu, która uzyskano poprzez wyburzenie czterech istotnych porcji zewnętrznych ścian, w miejsce których pojawiły się nowe okna i dwa niezależne wyjścia na taras.

Ściany wielu pomieszczeń pokrywają złote lustra, aby umożliwić światłu swobodne penetrowanie mieszkania. Ich kolor nadaje światłu odbitemu unikalnej barwy, wypełniając wnętrze słońcem Italii.

Architekci z tissellistudioarchitetti zaprojektowali specjalnie do tego mieszkania zintegrowane meble na wymiar, tak aby wykorzystać każdą, nawet najmniejszą jego część. W projekcie wykorzystano niestandardowe rozwiązania, w których meble zintegrowane są z układem przestrzennym głównych stref domowych – kuchni, pokoju dziennego i sypialni.

Na pierwszy rzut oka niełatwo zrozumieć jak działają minimalistyczne linie i formy, których nadano meblom. Ich funkcja staje się jasna i oczywista tylko wtedy, gdy je otwierasz, jak widać wyraźnie w filmie poświęconym temu projektowi. Architekci stworzyli przyjazny, nowoczesny dom, w którym dominują proste linie i materiały wysokiej jakości , odpowiadając jednocześnie oczekiwaniom klienta. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH