Z kolei przy przeciwległej ścianie stanął prosty, nowoczesny stół dębowy oraz autentyczne designerskie krzesła klasyki projektu Charles  ay Eames. Projekt i zdjęcia: Ewelina Golinowska, EG Projekt.

Zobacz galerię [17 zdjęć]

Autor: Anna Sołomiewicz
16 cze 2015 14:33

Jasne wnętrze. Tak możesz je urządzić

Przedwojenne kamienice mają swój niepowtarzalny klimat. Ta na warszawskim Powiślu mieści w sobie równie niepowtarzalne mieszkanie, zainspirowane stylem francuskim.

Duże, ponad 100-metrowe mieszkanie na warszawskim Powiślu, mogłoby posłużyć za książkowy przykład niczym niezmąconej elegancji i harmonii.

Tutaj przeszłość spotyka się z teraźniejszością, tradycyjne materiały z desingerskimi projektami, a wszystko ubrane zostało w stonowaną, monochromatyczną paletę barw, jedynie delikatnie ożywioną energetyzującymi, drobnymi detalami. Wszystko ma swoje miejsce, a subtelna mieszanka różnych stylów nadaje unikalny charakter temu wnętrzu. 

Przestronne wnętrza z wysokimi oknami toną w naturalnym świetle, dodatkowo odbijającym się od jasnych, białych ścian. Monochromatyczna kolorystyka, z dominacją śnieżnej bieli, czarnymi elementami oraz kolorem dębowego drewna i szarości wypełnia wszystkie pomieszczenia.

Na przekór nowoczesnym wnętrzom, salon i kuchnia stanowią odrębne pomieszczenia, a indywidualność poszczególnych pomieszczeń dodatkowo podkreślają różne posadzki. W salonie podłogę wyścieła dębowy parkiet, ułożony w tradycyjną jodełkę, w sieni położono piękne, klasyczne, francuskie płytki ceramiczne, z kolei w kuchni i łazience wprowadzono surowy element: posadzkę wykonaną z mieszanki żywicy i betonu. 

W mieszkaniu postawiono na oszczędną stylistykę, gdzie rolę główną gra detal. Wzrok przyciągają pojedyncze elementy, jak zabytkowy kredens w salonie, industrialne oświetlenie, będące mianownikiem dla wszystkich pomieszczeń oraz designerskie krzesła i abstrakcyjny obraz w salonie oraz szara cegła na ścianie w sypialni. 

Projekt i zdjęcia: arch. Ewelina Golinowska, EG Projekt.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • lejdidi, 2015-09-14 12:44:08

    bardzo podoba mi się sposób kładzenia desek. W kamienicy, w której mieszkałam jako dziecko, mieliśmy takie własnie jeszcze stare podłogi (nie zdziwiłabym się, gdyby przedwojenne, bo już bardzo zniszczone) położone na tak zwaną jodełkę. Czy to musi być jakiś specjalny rodzaj desek, żeby je tak położyć? jeśli tak, orientuje się ktoś może, czy któryś z tych producentów ma je w asortymencie? (robię całe zakupy do mieszkania w jendym miejscu, żeby było taniej)

POLECAMY W SERWISACH