Panoramiczne przeszklenia, wyglądające na przestronny balkon są źródłem naturalnego światła, które wpadając do wnętrz, odbija się od białych ścian i dodatkowo rozświetla jasne wnętrze. Projekt: KNQ Associates. Fot. KNQ Associates.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Panoramiczne przeszklenia, wyglądające na przestronny balkon są źródłem naturalnego światła, które wpadając do wnętrz, odbija się od białych ścian i dodatkowo rozświetla jasne wnętrze. Projekt: KNQ Associates. Fot. KNQ Associates.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
04 kwi 2017 14:05

Jasne wnętrze z turkusem: biel i beż ożywione kolorem

Soczyste turkusy i pastelowe odcienie fiołków. Delikatne, biało-beżowe mieszkanie uzyskało kolorową oprawę dodającą mu świeżości i charakteru. Zobaczcie jak pięknie wygląda!

Architekci z pracowni KNQ Associates chcieli stworzyć wnętrze bez zbędnych dekoracji, wygodne i funkcjonalne. Innymi słowy takie, w którym domownicy czuliby się komfortowo. Rezultatem procesu twórczego jest piękna, jasna przestrzeń z nutą minimalizmu. 

We wnętrzu dominują jasne kolory. Połączony z jadalnią i otwarty na strefę wejścia salon zyskał niemal całkowicie białe ściany - zabieg celowy, mający za zadanie rozświetlać wnętrze, pozwalając białym powierzchniom odbijać wpadające przez panoramiczne przeszklenia naturalne światło. Światło odbija również gładka tafla żywicznej, jednorodnej podłogi w jasnym kolorze ecru. Dopełnieniem aranżacji jest jasnobeżowa sofa i przytulny kosmaty dywan, harmonizujący z nią kolorem. 

Dominację bieli i beżów przełamuje turkusowy akcent na ścianie za TV i części sufitu. Pas soczystego błękitu poprowadzony został przez długość całego pomieszczenia, aż do korytarza, prowadzącego do części nocnej mieszkania. "Wędrujący" po suficie błękitny kolor przykuwa wzrok, pełni funkcję dekoracji, a także łącznika z krajobrazem bezchmurnego nieba za dużymi oknami w pogodne dni. 

Również w sypialni postawiono na silny akcent kolorystyczny. Tutaj jednak zrezygnowano z turkusu na rzecz delikatnego fiołkowego różu. Barwa ta buduje przyjazną atmosferę we wnętrzu i zachęca do odpoczynku. Pokryto nią w całości ścianę za podwójnym łóżkiem. Na przeciwległej ścianie zaplanowano z kolei wysoką zabudowę z wnęką na telewizor. Nietuzinkowy mebel ozdobiono deseczkami z drewna dębowego, które uformowano we wzór, budzący skojarzenia z konarami drzew. Jednocześnie pełnią one również funkcję praktyczną, służąc za uchwyty frontów. 

Mimo oszczędnej stylistyki, wnętrzu nie brak charakteru. Zabawa kolorem połączona z oryginalnymi rozwiązaniami aranżacyjnymi w przestrzeni jadalni i sypialni sprawiają, że minimalistyczna przestrzeń nabiera zadziorności. 

Projekt: KNQ Associates.

Zdjęcia: KNQ Associates.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH