Jadalnia kryje się za słupem konstrukcyjnym. Fot. Biuro Projektów MTM Styl

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Jadalnia kryje się za słupem konstrukcyjnym. Fot. Biuro Projektów MTM Styl
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
10 paź 2016 09:43

Jasne wnętrze. Zobacz gotowy projekt domu

Jasne wnętrze domu z interesującymi drewnianymi akcentami jest kontynuacją charakteru elewacji – białego tynku uzupełnionego drewnem.

Nieduży dom o powierzchni blisko 140 m2 zaprojektowano niezwykle funkcjonalnie i ze smakiem.

Klasyczna strefa dzienna

Z niewielkiego wiatrołapu przechodzimy do holu, który łączy nas ze wszystkimi pomieszczeniami w strefie dziennej. Po prawej stronie ulokowano, niejako na uboczu, pokój gościnny, który w zależności od potrzeb, można też przeznaczyć na gabinet do pracy. Z korytarza mamy też, po lewej stronie, wejście do kotłowni i niewielkiej łazienki.

W salonie, centralnym miejscu życia rodzinnego, króluje biel. Tylko jedna ze ścian ma kolor szary, co przełamuje monotonię i pozwala na zaakcentowanie wyrazistych dodatków – obrazów z afrykańskimi motywami. Umeblowanie również utrzymano w jasnych odcieniach – zaproponowano szarą kanapę, biały puf i jasny, drewniany stolik kawowy.

Zimne szaro-białe odcienie zdecydowanie ociepla jasna podłoga. Efekt przytulnej, żółtawej podłogi możemy uzyskać stosując parkiet bukowy. Interesującą, słomkową barwę ma również drewno bambusowe. Wrażenie ciepła podtrzymuje też kącik TV, w którym zaproponowano drewnianą zabudowę.

Salon bezpośrednio łączy się z jadalnią przechodzącą w kuchnię. Królestwo Pani domu nie jest jednak strefą w pełni otwartą. Po pierwsze, częściowo ukrywa się w wykuszu, po drugie, jadalnię przesłania słup konstrukcyjny. Ta strefa funkcjonalna została też zaakcentowana białymi płytkami ceramicznymi na podłodze. Kuchnię utrzymano w białej kolorystyce, ożywionej stalowymi elementami wyposażenia AGD. Wrażenie zimna przełamują drewniane fronty szafek kuchennych i drewniany stół.

Przytulnie na piętrze

Piętro domu to strefa odpoczynku i relaksu. Dwuosobowa sypialnia również pomalowana została w jasnych odcieniach. Jedną ze ścian wykończono ciemną tapetą. W takiej samej kolorystyce zaprojektowano rolety, co dało niezwykle elegancki efekt i umożliwiło zaciemnianie i rozświetlanie wnętrza. Wyposażenie sypialni to centralnie ustawione, ciężkie drewniane łóżko. Dodatkowego charakteru dodaje drewniana płyta szczytowa za zagłówkiem, w której zamontowano dyskretne lampki nocne i niewielkie szafki.

Całość strefy prywatnej zamyka duża łazienka. Klasyczne białe płytki na ścianach i podłodze dodatkowo optycznie powiększają wnętrze. Podobny efekt uzyskano poprzez zamontowanie lustra wzdłuż ściany z umywalkami. Konsekwentnie, również w łazience nie mogło zabraknąć ciepłych drewnianych akcentów. Wyposażoną ją w ciemnobrązowe szafki pod umywalkami i parkiet na podłodze.

Projekt z charakterem

Ciekawy dom piętrowy o prostej, ale niebanalnej bryle. Elewacja wykończona tynkiem z elementami drewna, co nadaje projektowi ciepłego charakteru.

Kształt domu urozmaicono wysuniętą bryłą garażu, nad którym ulokowano ogromny taras. Ponadto, ciekawym rozwiązaniem jest wykusz, w którym na parterze zaprojektowano kuchnię, a nad nią łazienkę. Dzięki tym zabiegom dom nie przypomina formy klasycznej ”kostki”.

Ten dwukondygnacyjny dom skierowany jest do inwestorów pragnących mieszkać wygodnie i niebanalnie. Na parterze, oprócz części dziennej składającej się z salonu i otwartej kuchni, zaprojektowano pokój-gabinet, łazienkę oraz kotłownię dostępną z korytarza, garażu i ogrodu. Na drugiej kondygnacji znajdują się trzy sypialnie, łazienka i garderoba. Atutem domu jest duży taras, dostępny z sypialni na piętrze. 

Projekt wykonano w pracowni: Biuro Projektów MTM Styl, Autor: arch. Tomasz Sobieszuk

Technologia wykonania:
ściany: dwuwarstwowe – pustak ceramiczny + styropian
dach: dachówka ceramiczna
stropy: żelbetowe, wylewane
ogrzewanie: gazowe
EP:59.20 kWh/(m2rok)

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH