Od strony ogrodu zastosowano wiele przeszkleń, ukazujących piękno natury oraz zapewniających odpowiednie doświetlenie domu. Projekt: Studio.O. organic design

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Od strony ogrodu zastosowano wiele przeszkleń, ukazujących piękno natury oraz zapewniających odpowiednie doświetlenie domu. Projekt: Studio.O. organic design
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Archiconnect.pl
08 marz 2018 15:31

Komfortowy dom blisko natury - zobacz piękny projekt

Podstawowe założenia leżące u podstaw projektu jednorodzinnego domu w Wesołej miały na celu zapewnienie domownikom spokoju, intymności i bliskiego kontaktu z naturą. Dlatego od frontu budynek wykończono ślepą elewacją.

Otoczony zielenią dom to miejsce idealne dla miłośników obcowania z pięknem przyrody. Duża ilość przeszkleń od strony ogrodu, pozwala podziwiać i cieszyć się pięknem natury. Sprawia też, że wnętrza domu są odpowiednio doświetlone.

Bryłę parterowego budynku zaprojektowano w stylu modernistycznym. Opiera się ona na układzie prostokątnych modułów składających się w kształt litery H. Sylwetka domu nie dominuje, lecz delikatnie zarysowuje się nad prostokątną, wydłużoną działką. Elewacja została wykończona białym tynkiem mineralnym oraz płytami fasadowymi z naturalnej okleiny drewnianej - Pale.

Wnętrze domu dzieli się na 3 strefy funkcjonalne: wejściową, centralno-dzienną i nocno-sypialnianą. W strefie wejściowej znajduje się hall połączony z przestronną kuchnią oraz toaletą, garderobą i wejściem do garażu. Centralna część domu to utrzymana w ciepłych, jasnych barwach strefa dzienna z salonem i jadalnią. Jest to pomieszczenie przez które przebiega komunikacja do wszystkich pozostałych części domu i ogrodu. Umieszczenie strefy wypoczynkowej na tyłach budynku to ogromny atut tej koncepcji projektowej, zapewniający intymność domownikom i chroniący ich przed hałasem ulicy. Do sypialni i przynależnej do niej łazienki, prowadzi dodatkowe przejście przez gabinet. Pomiędzy sypialnią a pokojami na przeciwko, znajduje się łazienka główna.

Projekt: Studio.O. organic design

Zobacz 20 najlepszych projektów 2017 roku. Te domy podobały się czytelnikom najbardziej

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH