Nowoczesne rozwiązania funkcjonalne wpisano tu w klasyczne materiały: białe wykończenie ścian, drewno na podłodze i jasne meble wypoczynkowe. Projekt: arch. Michał Gąsiorowski. Fot. MG Projekt

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Nowoczesne rozwiązania funkcjonalne wpisano tu w klasyczne materiały: białe wykończenie ścian, drewno na podłodze i jasne meble wypoczynkowe. Projekt: arch. Michał Gąsiorowski. Fot. MG Projekt
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
06 sty 2018 09:17

Komfortowy dom parterowy: zobacz projekt i wnętrze

Piękny, niespełna 120-metrowy dom jednorodzinny dla 4-osobowej rodziny, zbudowany na planie litery „T”. Dom jest nowoczesny, ale też stonowany, bez awangardowej przesady.

Wnętrze domu to trzy strefy, połączone częścią wejściową: przedsionkiem i holem. Na lewo z przedsionka przechodzimy do strefy gospodarczej domu, z ładnym garażem, kotłownią i strychem nad garażem. Na wprost sieni, przeszklonymi szerokimi drzwiami przechodzimy do holu i dalej do części dziennej, składającej się z salonu, jadalni i kuchni połączonych w jedno wspólne wnętrze, rozdzielone kominkiem.

Nad pokojem dziennym przewidziano otwarcie przestrzenne aż do dachu, oraz strych – antresolę ze schodkami, z widokiem na salon. Trzecia część domu to sypialnie. Składa się z sypialni rodziców z garderobą, dwóch sypialni dziecięcych z szafami wbudowanymi, łazienki i oddzielnego wc. Nad sypialniami również znajduje się strych, dostępny z antresoli nad salonem.

Jasno i przestronnie

Podobnie jak bryła domu, wnętrze urządzone jest nowocześnie, ale w bardzo stonowanej i eleganckiej kolorystyce. Nowoczesne rozwiązania funkcjonalne wpisano tu w klasyczne materiały: białe wykończenie ścian, drewno na podłodze i jasne meble wypoczynkowe.

Duże przeszklenia i jasne barwy dodatkowo optycznie powiększają przestrzeń tego niewielkiego domu. Nad pokojem dziennym przewidziano otwarcie przestrzenne aż do dachu, oraz strych – antresolę ze schodkami, z widokiem na salon. Na antresoli można urządzić pokój rekreacyjny, albo gabinet-bibliotekę – wedle fantazji właścicieli.

Zobacz również: Nowoczesny, jasny dom - idealny projekt dla rodziny

Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, składająca się z salonu, jadalni i kuchni – połączonych w jedno wspólne wnętrze, rozdzielone kominkiem. Dodatkowo kuchnia odseparowana jest modnym barem, dzięki czemu można sobie pozwolić na radosną działalność szefa kuchni, bez obawy, że reszta domowników będzie miała stale w zasięgu wzroku twórczy nieład.

Salon z kominkiem, dzięki otwarciu aż po dach sprawa wrażenie wyjątkowo przestronnego. Duże przeszklenia płynnie łączą dom z ogrodem i zapewniają potężną dawkę promieni słonecznych.

Piękne, drewniane schody prowadzące na antresolę są wyjątkową ozdobą tego wnętrza. Przeszklona balustrada prezentuje się niezwykle lekko i elegancko.

Kuchnia z wysoką zabudową po sam sufit prezentuje się niezwykle nowocześnie i praktycznie. Strefa zmywania została praktycznie ulokowana pod oknem.

Parametry techniczne i technologia budowy

• koszt budowy (stan surowy zamknięty): 206.850 zł netto

• pow. garażu: 24,52 m²

• pow. pom. gospodarczych: 6,61 m²

• pow. zabudowy: 188,43 m²

• kubatura: 702,00 m³

• wysokość domu: 6,23 m

• kąt nachylenia dachu: 30°

• min. wymiary działki: 22,15 x 24,49 m

Charakterystyka energetyczna

• Ep = 85,30 kWh/(m²·rok)

• Ek = 81,50 kWh/(m²·rok)

• EUCO = 60,84 kWh/(m²·rok)

Powierzchnie pomieszczeń

PARTER: 118,23 m²
1. sień – 5,24 m²
2. hol – 7,50 m²
3. kuchnia – 11,07 m²
4. spiżarnia – 1,37 m²
5. pokój dzienny + jadalnia – 40,09 m²
6. korytarz – 5,25 m²
7. sypialnia – 12,03 m²
8. sypialnia + garderoba – 14,09 m²
9. sypialnia – 12,67 m²
10. łazienka – 7,59 m²
11. wc – 1,32 m²
12. kotłownia* – 6,61 m²
13. garaż* – 24,52 m²

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • viki, 2018-01-29 14:48:28

    Schody tutaj robią cały efekt jeśli chodzi o salon. Niby skromne ale z klasą.

POLECAMY W SERWISACH