„Dom w silene” ARCHON+

Zobacz galerię [10 zdjęć]

„Dom w silene” ARCHON+
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: ARCHON+
06 lis 2017 15:12

Komfortowy dom z antresolą. Zobacz pomysłową aranżację wnętrza

„Dom w silene” to prosty, a zarazem efektowny dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym z kolekcji ARCHON+. Jest idealnym połączeniem obecnie przeważających trendów i funkcjonalnych rozwiązań użytkowych.

Na powierzchni 143,29 m2 (+kotłownia 7,69 m2) projektanci zastosowali komfortowy program użytkowy, który zapewnia mieszkańcom maksymalny poziom wygody.

Nowoczesny wygląd

Dzięki staranie zakomponowanym elewacjom prosta bryła budynku prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Biały tynk połączono z naturalną okładziną, która wprowadza ciepły akcent kolorystyczny. Drewno na elewacji podkreśla wejście do domu i wyjście na taras. Charakteru dodają duże nowoczesne przeszklenia oraz szklane balustrady zabezpieczające portfenetry na poddaszu. Wspaniale prezentuje się tarasowa strefa relaksu, przekryta lekką, drewnianą pergolą. Jest ona uzupełnieniem części wypoczynkowej domu, mieszkańcy mogą tutaj zaaranżować letnią jadalnię oraz rozłożyć zestaw mebli ogrodowych. Taras jest dostępny z różnych części parteru.

Oryginalnie zaaranżowane wnętrze

Interesujące rozwiązania aranżacyjne widać już od samego wejścia. Na osi budynku zaprojektowano obszerny wiatrołap, z którego przechodzimy szerokimi szklanymi drzwiami, do wydzielonej ceglaną posadzką strefy stanowiącej połączenie holu z jadalnią. Miejsce to ma stanowić serce domu, przestrzeń do rozmów i spotkań z przyjaciółmi .

Ceglana podłoga wizualnie spina wnętrze domu z tarasem i strefą wejściową. To bardzo wyrazisty akcent, doskonale wpisujący się w aktualne trendy wnętrzarskie i podkreślający charakter domu.

Rozwiązanie to ma również aspekt praktyczny, gdyż cegła oprócz walorów estetycznych jest bardzo trwała, a zarazem pięknie komponuje się z innymi naturalnymi materiałami, takimi jak stal, beton czy drewno. Zaproponowane połączenia materiałowe nadają wnętrzu loftowy charakter.

Nad jadalnią w projekcie domu przewidziano otwarcie stropu na wysokość dwóch kondygnacji, dzięki czemu wnętrze jest optycznie jeszcze bardziej przestronne. 

Jadalnia sąsiaduje z komfortowym salonem. Obie przestrzenie łączą się i przenikają, dając możliwość zmiany aranżacji wnętrza i  dopasowania do potrzeb domowników. Beton architektoniczny zastosowany w strefie jadalni i salonu stanowi nawiązanie do obecnych trendów  aranżacyjnych we wnętrzach, jest  bardzo dobrym tłem dla ekspozycji dzieł sztuki, grafik czy naszych domowych fotografii. Sam w sobie jest eleganckim wykończeniem powierzchni ściany.

W roli głównej duże przeszklenia

Nowoczesny charakter wnętrza doskonale podkreślają duże przeszklenia. W prezentowanych wizualizacjach do projektu „Dom w silene” ARCHON+ stanowią one ważny element w odbiorze przestrzeni. Naturalne światło nadaje przyjemny klimat wnętrzu, a daleki widok na zieleń ogrodu dodatkowo optycznie powiększa pomieszczenia. Tego zawsze oczekuje  mieszkaniec – światła i przestrzeni. W projekcie zastosowano okna z przesuwnym systemem otwierania, co harmonijnie łączy architekturę domu z otoczeniem i pozwala na swobodną komunikację.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH