Strefa telewizyjna z wypoczynkową tworzą zgrabnie połączoną całość pod względem wizualnym jak i funkcjonalnym. Projekt: arch. Agnieszka Hajads-Obajtek. Zdjęcia: Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Strefa telewizyjna z wypoczynkową tworzą zgrabnie połączoną całość pod względem wizualnym jak i funkcjonalnym. Projekt: arch. Agnieszka Hajads-Obajtek. Zdjęcia: Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
01 lut 2017 09:41

Luksusowy apartament - zobacz piękny projekt z Gdańska

Apartament miał być urządzony nowocześnie, a jednocześnie bardzo elegancko, w stylu ekskluzywnych londyńskich apartamentów.

Apartament przy gdańskiej Szafarni może się poszczycić szczególną lokalizacją. Z okien salonu roztacza się piękny widok na Stare Miasto oraz pobrzeże Motławy. Stał się on kanwą aranżacyjną projektu wnętrza o zdecydowanie męskim charakterze.

Młody inwestor, na stałe mieszkający w Londynie, lecz emocjonalnie związany z rodzinnym Gdańskiem, właśnie tu postanowił stworzyć miejsce, do którego mógłby wracać po licznych podróżach. Jako osoba przedsiębiorcza i zdecydowana, miał konkretne oczekiwania co do wystroju wnętrz. Apartament miał być urządzony nowocześnie, a jednocześnie bardzo elegancko, w stylu ekskluzywnych londyńskich apartamentów. Stąd w mieszkaniu przeważa stonowana, lecz niepozbawiona wyrazu kolorystyka – kremy, czerń i szarości.

Wytworny charakter nadają wnętrzu kryształowe żyrandole, tapety oraz wysokiej klasy materiały okładzinowe. Chcieliśmy stworzyć wnętrze, w którym właściciel będzie czuł luksus nieodbiegający od zachodnich standardów – opowiada odpowiedzialna za projekt wnętrza arch. Agnieszka Hajdas-Obajtek. Także inwestor chciał, aby w jego mieszkaniu znajdowały się szlachetne i ekskluzywne materiały. Ponieważ jego pasją są samochody, postawiliśmy na skórzane wykończenia tapicerowanych mebli wypoczynkowych, ale i okładzin ściennych – rodem z luksusowych aut. Priorytetem było również oświetlenie, które zaprojektowano tak, by tworzyło różne sceny świetlne: od intensywnego oświetlenia po klimatyczne i nastrojowe. Staraliśmy się zaprojektować ciekawe lampy ozdobne, a jednocześnie zaprojektować klimatyczne oświetlenie ledowe – dodaje projektantka. To właśnie dzięki skrupulatnie dobranemu oświetleniu oraz ciekawie skomponowanym szlachetnym materiałom o podobnej kolorystyce w całym apartamencie została zachowana spójność stylistyczna.

Część dzienna jest otwarta i przestronna. Strefa telewizyjna z wypoczynkową tworzą zgrabnie połączoną całość, a architekt zadbała o to, by była zarówno przyjemna wizualnie, jak i funkcjonalna. Tak, aby sprzyjała odpoczynkowi i relaksowi po ciężkiej pracy. Ciepłe kremy łączą się z orzechowym drewnem, czernie podkreślają elegancki charakter aranżacji. Dominują tu kolory i materiały rodem z londyńskich żurnali – wzorzyste tapety, fornirowane meble w ciepłym wybarwieniu drewna, dekoracyjne płytki i stylowe dodatki. Ciepłe kremy łączą się orzechowym drewnem, czernie podkreślają charakter aranżacji, a złote i srebrne dodatki wydobywają urok mieniących się w świetle kryształowych lamp.

Kolor niebieski został zastosowany w salonie jedynie jako akcent. Występuje on na futurystycznym fotelu Imola marki BoConcept oraz dekoracyjnych poduszkach leżących na sofie. Może przywodzić na myśl niebo, co sugeruje teleskop stojący w dużej witrynie okiennej. Jednak ten niecodzienny element wystroju ma zupełnie inne zadanie – przybliża tętniące życiem długie pobrzeże Motławy oraz zabytki gdańskiego Starego Miasta. Widok ten ma szczególny urok nocą, kiedy z witryn okiennych widać przepiękną nocną iluminację Starówki.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH