Projekt: Dorota Traczewska (Traczewska Design)

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Projekt: Dorota Traczewska (Traczewska Design)
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Archiconnect.pl
13 maj 2018 09:04

Maksimum wyrazu, minimum środków - zobacz wyjątkowy projekt

Prezentowane mieszkanie można by uznać za klasykę w kategorii wnętrz skandynawskich. Wykorzystano tu wiele elementów tej stylistyki. Maksimum wyrazu osiągnięto przy użyciu minimum środków.

W rezultacie powstało mieszkanie magiczne i nietuzinkowe. Każdy kto je ogląda - a już z pewnością ten, kto je odwiedził - doświadcza silnego poczucia niesamowitej przytulności, którą niełatwo osiągnąć w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach.

Podczas projektowania trzeba wybierać takie środki i zabiegi, które najlepiej pozwolą połączyć estetykę z logiką. Funkcjonalność wnętrza zależy wprost od zaangażowania logiki w proces projektowania, estetyka zaś jest wartością ulotną, nie dającą się zmierzyć, ale tworząca klimat, nastrój, wrażenie - mówi Dorota Traczewska z pracowni Traczewska Design.

Do aranżacji projektantka użyła jedynie drewna na bazie bieli i bardzo jasnych szarości. Mieszkanie zyskało "pazur", dzięki zastosowaniu czarnych detali w postaci lamp, włączników i drobnych dodatków.

Realizacja Doroty Traczewskiej zdobyła 1. miejsce w konkursie Studia Dobrych Rozwiązań „Dobrze Mieszkaj – Najlepsze Projekty” - edycja dolnośląska. 

Zobacz inne projekty tej pracowni.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH