Małe mieszkanie w bloku. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Małe mieszkanie w bloku. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
27 lip 2017 10:42

Małe mieszkanie w bloku - zobacz nowoczesny projekt

To mieszkanie mimo niewielkiego metrażu jest urządzone nowocześnie, wygodnie i przytulnie. Nie brakuje tu ciekawych rozwiązań funkcjonalnych czy dekoratorskich.

Projekt wnętrza opiera się na nowoczesnym, a jednocześnie przytulnym połączeniu bieli, jasnych odcieni szarości i ciepłych, miodowych dekorów drewna. Te ostanie w połączeniu z bielą blatów i frontów szafek górnych zdominowały zabudowę kuchennego aneksu. Aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń i niewielki metraż jaki był w tym przypadku do dyspozycji, strefę wejścia ograniczono do minimum na rzecz kuchni, oddzielając ją od niewielkiego korytarza półwyspem. Podwyższona nieco obudowa blatu osłania kuchnię oraz jej strefy robocze. Kolejny funkcjonalny półwysep oddziela aneks kuchenny od strefy wypoczynkowej. W ten sposób architekt stworzyła niezwykle praktyczną zabudowę kuchenną w kształcie litery G, wyznaczając granice kuchni w otwartej przestrzeni dziennej. 

Ze względu  na niewielki metraż strefy w pewnym stopniu się przenikają. Świadczy o tym chociażby obecność telewizora umieszczonego na ramieniu sufitowym w strefie kuchni, ale w taki sposób, aby można było oglądać telewizję z każdego miejsca strefy dziennej - zarówno siedząc na kanapie jak i przy stole w jadalni. 

Projekt: Małgorzata Mazur, mm Design, www.mmdesign.idesigner.pl

Zdjęcia: Bartosz Jarosz

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Gość, 2017-08-16 19:43:40

    Ile to mieszkanie ma metrów?

POLECAMY W SERWISACH